Euro 2012. Błaszczykowski: Jestem zaskoczony pozytywną atmosferą

- Jestem trochę zaskoczony pozytywną atmosferą, wcześniej staliście nad nami z batem i sprowadzaliście na ziemię. Oceny były surowe - mówi przed meczem z Andorą kapitan reprezentacji Polski Kuba Błaszczykowski. Relacja z meczu Zczuba i na żywo w sobotę o godzinie 17.

- Jestem trochę zaskoczony pozytywną atmosferą, wcześniej staliście nad nami z batem i sprowadzaliście na ziemię. Oceny były surowe. Cieszę się z tego optymizmu, to dla nas coś nowego. Wiele będzie zależało od naszej mentalności i nastawienia. Nie możemy spocząć na laurach i już teraz pomyśleć "Euro będzie udane, bo nikt nas nie krytykuje". Chciałbym, żeby taka atmosfera pozostała także po mistrzostwach, żeby po trzech meczach grupowych optymizm był jeszcze większy - mówi Kuba Błaszczykowski.

- Mamy zawodników, którzy w klubach zdobyli ciekawe tytuły i teraz ich zadaniem jest przenieść wszystko do reprezentacji, zarazić kolegów entuzjazmem - dodaje.

- Jeszcze nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak wielki turniej nas czeka. Większość z nas po raz pierwszy wystąpi na takiej imprezie. To dobrze, oby była miłym zaskoczeniem i jeszcze większą mobilizacją. Fajnie by było, gdybyśmy strzelili Andorze kilka bramek. Spodziewamy się naszej dobrej gry i liczę, że kibice zobaczą niezłe spotkanie. Im więcej goli, tym lepiej będzie się oglądało. Liczę, że staniemy na wysokości zadania. Ale ostrzegam, że mecze przed którymi zakłada się zwycięstwo 5:0 czy 6:0, bywają najtrudniejsze. Mamy szacunek do zawodników Andory. Chcemy od początku zagrać na sto procent i potraktujemy sprawdzian profesjonalnie - zapowiada kapitan reprezentacji.

W sobotę o godzinie 17 na stadionie warszawskiej Legii kadra Smudy zagra towarzyski mecz z Andorą. Relacja Zczuba i na żywo.

Zobacz wideo
Więcej o: