Euro 2012. Kadra coraz liczniejsza

Po raz pierwszy na zgrupowaniu w Lienzu kadrowicze trenowali w deszczu. Po raz ostatni w 17-osobowym składzie.

Wczesnym popołudniem do drużyny ma dołączyć środkowy obrońca Torino Kamil Glik. W niedzielę, na jedną kolejkę przed końcem sezonu, jego zespół zapewnił sobie powrót do Serie A. 24-letni piłkarz nie grał od ósmego maja - w wyjazdowym meczu z Padovą doznał kontuzji kolana. Trenował indywidualnie w klubie i jest gotowy do zajęć z kadrą. Ma ćwiczyć już podczas wieczornych zajęć reprezentacji.

Dopiero po 18 w Klagenfurcie wyląduje samolot m.in. z prezesem PZPN Grzegorzem Lato na pokładzie. Razem z nim przyjeżdżają Wojeciech Szczęsny, Maciej Rybus, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka i Łukasz Piszczek, którzy przez ostatni tydzień odpoczywali.

Najpóźniej ze wszystkich, bo około północy, do zespołu dołączą Damien Perquis z Sochaux oraz Ludovic Obraniak z Bordeaux, który był wyróżniającym się zawodnikiem niedzielnego meczu ligowego z Saint Etienne. Bordeaux wygrało 3:2 i zakwalifikowało się do Ligi Europejskiej.

We wtorek o 20.45 kadra gra towarzyski mecz z Łotwą w Klagenfurcie. Zagrają w nim zawodnicy, którzy byli z drużyną na zgrupowaniu w Turcji (9-16 maja) albo od początku trenowali na obozie w Lienzu. Najsilniejszy skład trener Smuda wystawi w sobotę, w meczu ze Słowacją.

Euro tuż tuż! Bądź w najwyższej formie - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Więcej o: