Euro 2012. Baza reprezentacji Polski. Komfortowo i z widokiem na ambasadę Rosji

Około 50 pokoi, w tym część z widokiem na ambasadę Rosji, czyli grupowego rywala, dwa apartamenty, piętro na wyłączność, wydzielone pomieszczenie do spożywania posiłków, ale spa wspólne z hotelowymi gośćmi - tak będzie podczas Euro mieszkać reprezentacja Polski w warszawskim hotelu Hyatt. - Polacy mieszkali u nas pod koniec lutego, kiedy rozgrywali inauguracyjny mecz na Stadionie Narodowym z Portugalią. To była próba, która pomogła obu stronom - mówi dyrektor generalny hotelu Heddo Siebs.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Hyatt znajduje się blisko centrum Warszawy, na skrzyżowaniu ulic Belwederskiej i Spacerowej. - Chcemy być blisko kibiców, uważam, że wybór tego hotelu jest bardzo dobry. Ważne jest, by poczuć atmosferę mistrzostw - tłumaczył w grudniu, po ogłoszeniu decyzji, selekcjoner Franciszek Smuda.

Zobacz wideo

Hyatt na pobyt Polaków jest przygotowany pod każdym względem: - W minionym sezonie gościliśmy zespół PSV Eindhoven, kiedy ten grał z Legią w Lidze Europy - mówi dyrektor generalny hotelu Heddo Siebs. - Wiemy, czego potrzebuje zespół piłkarski. Z trenerem Smudą spotkałem się po raz pierwszy jeszcze w 2011 roku, sam oprowadzałem go po hotelu.

- Na dodatek Polacy mieszkali u nas pod koniec lutego, kiedy rozgrywali inauguracyjny mecz na Stadionie Narodowym z Portugalią. To była próba, która pomogła obu stronom - kadra wie, czego oczekiwać od nas, a my wiemy, czego potrzebują reprezentanci Polski. W lutym ze współpracy wszyscy byli zadowoleni - mówi Siebs.

Reprezentacja Polski dostanie do dyspozycji całe piętro. - Na wyłączność, bo zależy nam na tym, by nie tylko piłkarze, ale wszyscy goście czuli się u nas jak w domu - zaznacza Siebs. Kadra zajmie około 50 pokoi. - Większość z nich to jedynki, choć będą także dwójki. Niektóre z nich będą przeznaczone na masaże, a trener Smuda, jak mniemam, będzie miał dla siebie apartament. Ale o tym, kto gdzie będzie spał, decyduje już sam zespół - dodaje dyrektor hotelu.

Posiłki kadra będzie spożywać w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu, a nie w hotelowej restauracji. - Przypuszczam, że w porze posiłków, piłkarzy nie zobaczy nikt z hotelowych gości. Choć nigdy nie wiadomo czy któryś z piłkarzy nie zejdzie do hotelowego baru na kawę - mówi Siebs.

- Reprezentacja ma szefa kuchni, który podróżuje z ekipą, a u nas będzie pracował z naszym zespołem kucharzy. Ale to dla nas nie nowość, przerobiliśmy tę współpracę przy okazji meczu z Portugalią. Reprezentacja ma oczywiście własne menu - dodaje Niemiec.

Z reprezentacją na dobre i na złe - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Czy media i kibice będą mieli wstęp do hotelu? - Decyzja o tym należy do reprezentacji Polski - mówi Siebs. - Media prawdopodobnie będą miały tylko umówione spotkania. Fani? Dla nich hotel będzie zamknięty, ale osoby, które będą miały wynajęty pokój, miejsce w restauracji lub w spa, oczywiście będą mogły bez przeszkód z nich korzystać.

- Ale nie będziemy wpuszczać osób, które wejdą do hotelu tylko po to, by wypatrywać piłkarzy - zaznacza dyrektor hotelu Hyatt. - Zależy nam na tym, by nie tylko piłkarze, ale wszyscy goście doświadczali komfortu pięciogwiazdkowego hotelu - powtarza.

Co w sytuacji, kiedy pod hotelem pojawią się tłumy rozradowanych kibiców? - Bylibyśmy zachwyceni, gdyby Polska wygrywała, a pod hotelem gromadzili się kibice - odpowiada Siebs. - Będziemy na to przygotowani - przy okazji goszczenia innych ważnych delegacji współpracujemy blisko z władzami lokalnymi, z policją. Kadra ma własnych ochroniarzy, nasz hotel też. Jesteśmy świadomi tego, co może się dziać, ale nie obawiamy się niczego. Jesteśmy przygotowani - powtarza Niemiec.

Siebs, prezentując pokoje przygotowane dla reprezentacji, śmieje się z widoków, które piłkarze będą podziwiać. - Część z nich będzie mieszkać w pokojach z widokiem, który żartobliwie nazywamy "ambasadowo-rosyjskim" - mówi wskazując stojącą tuż obok Hyatta ambasadę Rosji. - To świetni sąsiedzi, nie obawiam się, że będą rozpraszać Polaków przed meczem z Rosją - dodaje.

Siebs dodaje z uśmiechem: - Wiele osób zwraca uwagę na to, że Polacy mieszkają przy rosyjskiej ambasadzie, a Rosjanie przy pałacu polskiego prezydenta.

- Cieszymy się, że Polacy mieszkają u nas - ja, każdy z pracowników, wszyscy jesteśmy z tego dumni i mamy nadzieję, że Polacy będą u nas podczas turnieju jak najdłużej - kończy Siebs.

Euro 2012 rozpocznie się 8 czerwca. W meczu otwarcia reprezentacja Polski zagra na Stadionie Narodowym z Grecją. Kolejne spotkania grupowe piłkarze Franciszka Smudy rozegrają: 12 czerwca z Rosją (na Stadionie Narodowym) i 16 czerwca z Czechami (na Stadionie Miejskim we Wrocławiu). Spotkanie finałowe odbędzie się 1 lipca na stadionie w Kijowie.

Zobacz też gdzie zamieszkają zamieszkają gwiazdy reprezentacji Niemiec i Portugalii (TVN24/x-news)

Tak Mroczek, Maserak i Dorociński grali na Narodowym. A gola strzelił Czerkawski! [GALERIA]

Więcej widomości o Euro 2012 przeczytasz w specjalnym serwisie Sport.pl ?

Więcej o: