Robert Lewandowski - wielofunkcyjna machina, monstrum

W finale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund rozgromiła Bayern 5:2. Bohaterem mistrzów Niemiec znów był Robert Lewandowski, który strzelił trzy gole. ?To nie tyle napastnik, co wielofunkcyjna machina proponująca rywalom wyniszczającą walkę na technikę, mięśnie, odporność na ból. Monstrum? - pisze na blogu Rafał Stec, dziennikarz Gazety Wyborczej i Sport.pl

Kibicuj Polakom na Trybunie Kibica!

Lewandowski zaczął strzelanie w 45. minucie, kiedy wykorzystał świetne podanie Shinjiego Kagawy. W 58. minucie pokonał Manuela Neuera po raz drugi, a osiem minut przed końcem meczu dobił rywali po podaniu Łukasza Piszczka. W całym sezonie, we wszystkich rozgrywkach Lewandowski zdobył 30 bramek w 47 spotkaniach.

"30 goli w sezonie Lewandowskiego to wyczyn wśród naszych graczy hałasujących na cudzych trawach absolutnie unikalny - głośniej bywało tylko o napastnikach strzelających w słabszych ligach, jak legenda Panathinaikosu Krzysztof Warzycha czy idol Cypryjczyków Łukasz Sosin. Że łączny dorobek naszego tria w bieżącym sezonie klubowym - 41 bramek i 34 asysty - to zjawisko z Archiwum X, które powinnno sprowokować selekcjonera Smudę do zastanowienia się, czy ten fenomen nie jest aby cudem potężniejszego kalibru niż pamiętne trzy gole Widzewa na stadionie Legii, które dały mu sensacyjne mistrzostwo kraju" - pisze na blogu Rafał Stec ?

W ciągu ostatniego roku Lewandowski awansował do czołówki europejskich napastników, zaczęły pytać o niego najsilniejsze kluby. A Polak może być jeszcze lepszy, ma niespełna 24 lata. "To nie tyle napastnik - a jeszcze może poprawić skuteczność! nauczyć się strzelać karne! popróbować kopów z rzutów wolnych! - co wielofunkcyjna machina proponująca rywalom wyniszczającą walkę na technikę, mięśnie, odporność na ból. Monstrum" - - pisze Stec ?