Smuda tłumaczy powołanie Kucharczyka: Jest waleczny, odważny, ma olbrzymi potencjał

PRZEGLĄD PRASY. - Wszyscy mnie pytają, czemu powołałem na Euro Michała Kucharczyka z Legii Warszawa. On w meczu z Grecją wszedł na pół godziny, ale na lewej stronie cały czas szarpał, przepychał się - mówi selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda, którego cytuje ?Super Express?.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

W ogłoszonej 2 maja szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Euro znalazło się trzech piłkarzy Legii (Jakub Wawrzyniak, Rafał Wolski, Michał Kucharczyk) i jeden Polonii (Tomasz Jodłowiec). Na liście rezerwowych u Smudy jest skrzydłowy Legii Michał Żyro.

Największym zaskoczeniem jest obecność w kadrze Kucharczyka - 21-letniego napastnika, który w tym sezonie grał nierówno, w 36 meczach Legii strzelił w sumie sześć goli.

- Kucharczyk jest waleczny, odważny, umie się zastawić i może zagrać na kilku pozycjach. W Lidze Europy miał bardzo dobre mecze - tłumaczy powołanie Smuda.

- Potem była kontuzja i na koniec sezonu "człapał", bo brakowało mu sił. Wiem jednak, że ma olbrzymi potencjał - dodaje selekcjoner.

- Z nim to jest trochę tak jak z Maćkiem Rybusem. Teraz "Ryba" jest w formie, w Tereku strzela gole - mówi Smuda, który odniósł się także do obecności w kadrze Wawrzyniaka.

- Miał w Legii fatalną końcówkę sezonu? OK, grał słabiej. Jednak to ciągle najlepszy polski lewy obrońca grający w naszej lidze. Mamy trzy tygodnie, aby doprowadzić Wawrzyniaka do reprezentacyjnej dyspozycji. I zrobimy to - zapewnił Smuda.

Czterech piłkarzy z warszawskich klubów na Euro? - tak wielu nie było od 1986 roku ?