Kuszczak: Mam sygnały o zainteresowaniu z Niemiec

Tomasz Kuszczak po tym sezonie przestanie być zawodnikiem Manchesteru United i już zaczyna zastanawiać się nad swoją przyszłością. Niewykluczone, że nasz bramkarz opuści Wyspy i będzie grał w Bundeslidze. - Mam sygnały o zainteresowaniu z Niemiec - powiedział w rozmowie ze SkySports Kuszczak.

W Manchesterze Kuszczak przez wiele lat był tylko zmiennikiem Holendra Edwina Van der Saara. W zeszłym roku miałem propozycję z West Bromwich i Aston Villi - mówi w rozmowie ze Sky Sports Kuszczak. Na zmianę barw klubowych jednak się nie zdecydował. - Akceptowałem rolę rezerwowego, ponieważ wiedziałem, że znajduje się w wielkim klubie - tłumaczy swoją decyzję.

Przed tym sezonem Holender zakończył karierę, ale nadzieje Polaka na regularną grę zostały rozwiane wraz z przyjściem do Manchesteru Hiszpana Davida De Gei. W lutym Kuszczak został wypożyczony do występującego w Championship Watfordu. - Zdecydowałem się odejść, bo nie chciałem być już tylko zmiennikiem.

W debiucie wpuścił trzy gole, ale w kilku kolejnych spotkaniach został wybrany najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

Jego umowa z Manchesterem wygasa z końcem czerwca i już wiadomo, że na Old Trafford nie zostanie. Dobre występy na zapleczu Premier League spowodowały, że na brak ofert narzekać nie będzie. Jedną z opcji jest pozostanie na Wyspach. Niedawno angielskie dzienniki informowały, że poważnie zainteresowane jest nim Ipswich Town. - Moja rodzina czuje się tu tak samo świetnie, jak ja. Przyzwyczaiłem się do tutejszego stylu gry, mam tu już wyrobioną markę - powiedział Kuszczak.

Zanim trafił do Manchesteru był zawodnikiem West Bromwich Albion, ale jeszcze wcześniej był zawodnikiem Herthy Berlin, W Bundeslidze jednak nie rozegrał nawet meczu. Być może będzie miał do tego okazję już w najbliższym sezonie. - Mam sygnały o zainteresowaniu z Niemiec. Mój agent właśnie pracuje nad moim ewentualnymi przenosinami do Bundesligi - zdradził Kuszczak.

Gdzie zawodnikom płacą najlepiej - ranking klubów

 

Franciszek Smuda poda w środę szeroką kadrę na Euro 2012. Czytakj rozmowę z selekcjonerem ?

Więcej o: