Euro 2012. Dudek: Kuszczak powinien znaleźć się w kadrze

Tottenham, QPR i Ipswich Town są zainteresowane pozyskaniem Tomasza Kuszczaka, który po wypożyczeniu z Manchesteru United wyrósł na gwiazdę drugoligowego Watfordu. Bramkarz otrzymał też wsparcie od Jerzego Dudka, który napisał na swojej stronie internetowej, że Kuszczak powinien otrzymać powołanie na Euro 2012.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Kuszczak został wypożyczony do Watfordu w końcówce lutego. Od tej pory zaliczył trzynaście występów, w których pokazał topową formę. Wielokrotnie wybierano go do jedenastki kolejki, otrzymywał nagrody piłkarza meczu.

Polakowi udało się wrócić na piłkarską mapę. Zainteresowały się nim drużyny z Premier League - walczący o Ligę Mistrzów Tottenham i bijące się o utrzymanie Queens Park Rangers. Kuszczak jest też marzeniem menedżera drugoligowego Ipswich Town, Paula Jewella. Kontrakt 30-letniego bramkarza z Manchesterem United wygasa po zakończeniu sezonu, więc Polak będzie dostępny za darmo.

To, że podczas letniego okna transferowego o podpis Kuszczaka powalczy kilka klubów można uznać za pewnik. Nie wiadomo tylko, czy były gracz Herty i West Bromu będzie obserwował tę walkę z leżaka, czy z treningów reprezentacji Polski na Euro 2012.

Selekcjoner reprezentacji, Franciszek Smuda, nadal nie dał jasnego sygnału w sprawie powołania Kuszczaka, który poza Wojciechem Szczęsnym i Przemysławem Tytoniem (oraz skreślonym przez Smudę Arturem Borucem) jest jedynym polskim golkiperem, który broni dobrze i regularnie na wysokim poziomie rozgrywkowym. Na taką trójkę postawiłby Jerzy Dudek.

"Prawdziwym objawieniem jest jednak świetna forma Tomasza Kuszczaka, który zmienił otoczenie - został wypożyczony z Manchesteru United do Watfordu i udowodnił że jest bramkarzem klasy światowej, będąc wielokrotnie wybierany do jedenastki kolejki. 13 meczów w przeciągu kilku tygodni to wspaniałe przygotowanie przed tak ważnym turniejem jak Euro 2012" - napisał Dudek na stronie internetowej jerzydudek.eu.

"W związku z tym trójka bramkarzy, która według mnie powinna znaleźć się w kadrze na mistrzostwa, to Szczęsny, Kuszczak i Tytoń. Trener Smuda powinien jednak najpierw na spokojnie porozmawiać z całą trójką, poinformować, jaką rolę widzi dla każdego z bramkarzy i czego od nich oczekuje. Jeśli zaakceptują wizję selekcjonera, nie powinien mieć wątpliwości, kogo należy wziąć" - dodał.

Smuda ogłosi swoje powołania w środę 2 maja. Na razie selekcjoner poda szeroką, 32-osobową kadrę. Na Euro zabierze ze sobą 23 piłkarzy.

Robert Lewandowski ? chciałby kiedyś zagrać w Anglii

Zobacz wideo
Więcej o: