Dwie parady Kuszczaka nominowane do najlepszej interwencji 20-lecia Premier League

Oficjalna strona Premier League zorganizowała pięć plebiscytów z okazji 20. rocznicy założenia zawodowej ligi piłkarskiej. Kibice mogą głosować na mecz, gola, interwencję, ?cieszynkę? oraz drużynę 20-lecia. Wśród nominowanych do nagrody za najlepszą paradę jest Tomasz Kuszczak.

Wejdź na stronę PremierLeague.com i zagłosuj na jedną z interwencji Kuszczaka!

W każdej kategorii jest dziesięciu nominowanych. Wśród kandydatów na autora najefektowniejszej interwencji 20-lecia jest wypożyczony z Manchesteru United do Watfordu Tomasz Kuszczak. Polaka wyróżniono za dwie interwencje - za słynną paradę z sezonu 2005/06 w meczu West Bromwich Albion przeciwko Wigan Athletic, oraz za instynktowną obronę sprzed pięciu lat, w spotkaniu Manchesteru z Birmingham.

Polak rywalizuje o nagrodę z Peterem Schmeichelem, który w plebiscycie również pojawia się dwukrotnie, a także z Jussim Jaaskelainenem, Shayem Givenem, Carlo Cudicinim, Bradem Friedelem, Joe Hartem i Craigem Gordonem.

 

Zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez głosowanie kibiców na stronie internetowej PremierLeague.com . Oprócz interwencji można także wybrać najlepszy mecz, gola, "cieszynkę" oraz drużynę 20-lecia w Premier League.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Więcej o: