Bundesliga. Helmer: Piszczek przydałby się niemieckiej kadrze

Przegląd prasy: - Szkoda, że Piszczek nie może grać w reprezentacji Niemiec. Taki prawy obrońca bardzo by nam się przydał - mówi w rozmowie z wtorkowym ?Przeglądem Sportowym? Thomas Helmer, były piłkarz Borussii Dortmund i Bayernu Monachium oraz reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.

Helmer porównuje prawego obrońcę Borussii Dortmund z kapitanem Bayernu Monachium i niemieckiej reprezentacji Philippem Lahmem. - W grze ofensywnej Piszczek na pewno ma w tym sezonie lepsze osiągnięcia. W poprzednich rozgrywkach nie zdobywał bramek, a teraz znacznie poprawił skuteczność - czytamy we wtorkowym "Przeglądzie Sportowym" .

- Ale należy pamiętać, że Borussia, zwłaszcza pod koniec rundy jesiennej większość goli traciła po akcjach w sektorze Piszczka - zauważa jednak Helmer. - W obronie to Lahm jest lepszy. Poza tym kapitan Bayernu już od wielu sezonów gra na bardzo wysokim poziomie, a Piszczek dopiero od dwóch lat - celnie punktuje były obrońca.

W zadziwiający sposób, czego zresztą nie kryje, Helmer odpowiada na pytanie o to, którego z Polaków grających w Borussii uważa za mającego największy wpływ na wyniki klubu. - Pewnie polscy kibice się trochę zdziwią, ale obecnie największe wrażenie znaczenie ma postawa Jakuba Błaszczykowskiego. Dzięki Kubie brak Mario (Goetze - mariw) jest w zasadzie nieodczuwalny.

Trzykrotny mistrz Niemiec chwali także Roberta Lewandowskiego, który wygryzł ze składu Lucasa Barriosa. - Miał szczęście, bo Barrios leczył kontuzję. Ale wykorzystał idealnie jego nieobecność. Jest cenniejszym zawodnikiem od Paragwajczyka, bo zalicza więcej asyst.

Helmer w ciekawy sposób odpowiada także na pytanie, komu będzie kibicował w nadchodzącym meczu Borussii z bayernem. - W Dortmundzie grałem sześć lat, w Monachium siedem, więc zwycięstwo jednej czy drugiej drużyny będzie i moją wygraną. Zawsze jak Borussia gra z Bayernem, to jednym z niewielu wygranych jestem ja - sprytnie odpowiada 68-krotny reprezentant Niemiec.

Komu kibicują czytelnicy Sport.pl? [PRACE KONKURSOWE]

Więcej o: