Euro 2012. Smuda: Skreślam Peszkę i Wasilewskiego. Rząsa: Za wcześnie na decyzje

W rozmowie z portalem interia.pl selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda zapowiedział skreślenie z kadry Sławomira Peszki i Marcina Wasilewskiego. To efekt zajścia z udziałem piłkarzy którą opisały niemieckie media. Bardziej powściągliwy jest dyrektor kadry, Tomasz Rząsa.

Jesteś w gościach? Ekstraklasa na żywo w m.sport.pl

Przypomnijmy: dziennik "Koelner Stadt-Anzeiger" z Kolonii doniósł w niedzielę, że nad ranem pijany Sławomir Peszko trafił na policję i na izbę wytrzeźwień, po tym jak awanturował się z taksówkarzem. - Peszko na pewno zostanie ukarany zarówno finansowo, jak i sportowo - zapowiedział już dyrektor zarządzający FC Koeln, Claus Horstmann.

Interia: Smuda zawiesi Peszkę i Wasilewskiego

Według informacji przekazanych portalowi interia.pl przez Smudę, z Peszką w taksówce był także inny reprezentant Polski, Marcin Wasilewski. - Dzwoniło do mnie kilku niemieckich dziennikarzy. Okazuje się, że z Peszką pił inny reprezentant Polski - Marcin Wasilewski - powiedział w rozmowie z Interią Smuda.

Selekcjoner zdecydował się podjąć radykalne kroki.

- Nie puszczę im płazem tej sytuacji. - Czy mając przed sobą taką imprezę jak finały Euro 2012, można tak się prowadzić? Obu skreślam z kadry na finały Euro 2012. Nie ma szans, aby znaleźli się w 23-osobowej ekipie - stwierdził kategorycznie selekcjoner.

Menedżer Peszki w rozmowie ze Sport.pl zaprzecza

- Moja wersja wydarzeń opisywanych przez Niemców brzmi: Żadnego komentarza! - powiedział Sport.pl menedżer piłkarza Andrzej Grajewski. - Choć ja znam prawdziwą wersję, ale ujawnienie jej wymaga czasu. Przyjdzie moment, kiedy wszyscy dowiedzą się prawdy, a jest ona w 100 proc. inna od tej lansowanej. Sam będzie pan zszokowany, kiedy pozna pan tę prawdę - zapowiada menedżer Peszki w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem.

Rząsa dla Onetu: Smuda pojedzie do Niemiec

- Na dzień dzisiejszy nie ma mowy o wykluczeniu Sławka Peszki i Marcina Wasilewskiego - powiedział w niedzielę wieczorem portalowi onet.pl dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Rząsa.

- Smuda jedzie do Niemiec, na mecz Adama Matuszczyka a także na mecz Borussii Dortmund z Bayernem Monachium. Tam wyjaśni również tę sprawę - poinformował Rząsa.

Peszko i Wasilewski to ważne ogniwa kadry

27 letni Peszko i 31 letni Wasilewski byli pewniakami do znalezienia się w kadrze na Euro 2012. Obrońca Anderlechtu Bruksela rozegrał w narodowych barwach 45 spotkań. Ostatnio był przymierzany do roli środkowego obrońcy z Damienem Perquisem. W towarzyskim meczu z Portugalią z tą parą stoperów Polacy nie stracili gola.

Peszko grający w niemieckim FC Koeln w kadrze zagrał już 25 spotkań. Ostatnio przegrywał rywalizacje o miejsce w pierwszym składzie na boku pomocy, ale na Euro pewnie pojechałby jako ważny rezerwowy.

Euro 2012 Power ranking czytelników Sport.pl. Weź udział >

 

Do Euro jeszcze daleko? Wytypuj wyniki już dziś

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.