Bundesliga. Boenisch odejdzie z Werderu

Wszystko wskazuje na to, że reprezentant Polski i piłkarz Werderu Brema Sebastian Boenisch po zakończeniu sezonu stanie się wolnym zawodnikiem. Dyrektor sportowy niemieckiej drużyny Klaus Allofs nie wymienia lewego obrońcy w gronie zawodników z którymi chciałby przedłużyć wygasający w czerwcu kontrakt.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Z końcem sezonu aż 14 zawodnikom Werderu kończą się umowy. - Kontrakty chcemy przedłużyć z Claudio Pizarro i Clemensem Fritzem. Być może też z Markusem Rosenbergiem i Sebastianem Proedlem - powiedział Allofs.

Werder chętnie przedłużyłby też umowę z bramkarzem Timem Wiese, ale ten już zapowiedział, że po siedmiu latach gry w jednym klubie zamierza zmienić otoczenie.

Taka wypowiedź Allofsa świadczy o tym, że w klubie z Bremy nie ma już czego szukać Sebastian Boenisch. Obrońca reprezentacji Polski ostatnie kilkanaście miesięcy spędził na leczeniu urazów. Dopiero niedawno powrócił do gry, ale nie dostaje zbyt wielu szans. W Werderze występował od 2007 roku.

Mimo tak długiej przerwy w grze, Boenisch ma realne szanse na wyjazd na Euro. Selekcjoner Franciszek Smuda nadal widzi w nim podstawowego lewego obrońcę kadry.

Wymyśl dialog i zgarnij voucher o wartości 100 euro!

Więcej o: