Nie będzie skuteczniejszego prawego obrońcy na Euro 2012 niż Łukasz Piszczek?

Wśród prawych obrońców pięciu najlepszych lig w Europie jest tylko jeden skuteczniejszy niż Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund, który w tym sezonie strzelił trzy gole i miał siedem asyst - zauważa Rafał Stec. Jednak Brazylijczyk z Barcelony Dani Alves (2 bramki, 10 asyst) na Euro 2012 na pewno nie zagra.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

"Dorobek okazalszy niż 3 gole i 7 asyst Piszczka (analizowałem dane sprzed minionego weekendu) uzbierał w pięciu czołowych ligach jeden Dani Alves (2+10), od dawna niedościgniony lider wśród ponaddźwiękowych, żądnych przygód, nienasyconych w ataku prawych obrońców. Inni wyglądają przy polskim awanturniku mizernie. Wszyscy. Również wyróżniający się w Bundeslidze Khalid Boulahrouz (2+4) i przywiędły od kilkunastu miesięcy Maicon (1+4), i brykający we Francji Matthieu Debuchy (5+1) oraz Christophe Jallet (3+2) i przesuwany często na środek Micah Richards (1+5), o którym trener Manchesteru City mawia, że zbyt rzadko zabiera na boisko rozum" - pisze Rafał Stec.

Piszczek już przed rokiem znalazł się w jedenastce sezonu "Kickera" i ma duże szanse by trafić do niej i w tym. Średnia ocena jaką Polak dostaje za występy w niemieckim magazynie to 2,89 (w tej skali 1 to ocena najwyższa, 6 - najniższa) i wśród obrońców Borussii tylko Mats Hummels ma wyższą - 2,71. Za ostatni mecz - w piątek Borussia zremisowała 4:4 ze Stuttgartem - Piszczek został oceniony na 3,5, ale po zwycięstwie nad FC Koeln przed tygodniem dostał 1, po raz pierwszy w sezonie.

Przed Łukaszem Piszczkiem ? tylko Dani Alves

Więcej o: