Smuda o Kuszczaku: Nie jest tak, że ktoś przez 5 lat nie był podstawowym zawodnikiem, a teraz wskoczy do pociągu na Euro 2012

PRZEGLĄD PRASY: Wydawało się, że Tomasz Kuszczak, który na wypożyczeniu w Watford zbiera znakomite noty, z powodzeniem może walczyć o pozycję numer dwa w Polskiej bramce na Euro 2012. - Nie jest tak, że ktoś przez 5 lat nie był podstawowym zawodnikiem, a teraz zagrał w kilku meczach i myśli, że jest znakomity i od razu wskoczy do pociągu na Euro - mówi w rozmowie z ?Super Expressem? selekcjoner Franciszek Smuda.

Na Borussia - Bayern nie ma już biletów - wygraj je u nas! ?

Wypożyczenie z Manchesteru United do Watfordu miało być dla Kuszczaka ostatnią deską ratunku przed Euro 2012. Bramkarz nie mógł liczyć na miejsce w składzie "Czerwonych Diabłów", a Franciszek Smuda niechętnie powołuje do kadry zawodników, którzy nie grają regularnie w klubach.

Co prawda Polak za występy w koszulce Watfordu zbiera pochlebne opinie, jednak Franciszek Smuda zdecydowanie bliższy jest nominowania do szerokiej kadry na Euro 2012 drugiego bramkarza Arsenalu Londyn Łukasza Fabiańskiego. Pozycja numer jeden Wojciecha Szczęsnego jest nie do podważenia.

- Proszę zrozumieć jedno - za każdym razem, kiedy Fabiański bronił u mnie w kadrze, nigdy nie zrobił błędu i nie zawalił bramki - tłumaczy w rozmowie z "Super Expressem" Franciszek Smuda.

Prawdopodobnie, pomimo nie grania w Celtiku Glasgow, w kadrze znajdzie się też miejsce dla Pawła Brożka. Argumenty Smudy są bardzo podobne - jego zdaniem napastnik jest jednym z zawodników, którzy "są rezerwowymi w klubach, a jak występują w kadrze, to grają dobrze".

Franciszek Smuda szeroką, prawdopodobnie 26-osobową kadrę reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy ogłosi na początku maja. Jednak z uwagi na terminarze rozgrywek ligowych wszystkich piłkarzy selekcjoner może mieć do dyspozycji dopiero po 20 maja.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA