Bundesliga. Niemiecka prasa: Bohater Piszczek

PRZEGLĄD PRASY. "Piszczek narobił zamieszania" - pisze "Revier Sport" po wygranym aż 6:1, wyjazdowym meczu Borussii Dortmund z FC Koeln. Dziennik z Zagłębia Ruhry uznaje polskiego obrońcę za bohatera spotkania. Dobre noty od niemieckiej prasy dostali także Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

"Piszczek to dobry piłkarz, który potrafi pokazać wielką jakość. W niedzielę zaimponował" - ocenia "Revier Sport" i wystawia autorowi gola na 1:1 oraz dwóch asyst notę marzeń - 1. Taką samą ocenę Piszczkowi wystawili czytelnicy internetowej strony dziennika z Essen. Według "Revier Sport" na "jedynkę" zasłużył jeszcze tylko strzelec dwóch bramek Shinji Kagawa, a na "1-" - Ilkay Gundogan. Błaszczykowski i Lewandowski i od gazety, i od czytelników otrzymali "dwójki". "Zagrał bardzo dobrze po przerwie, miał asystę i duży udział przy golu na 2:1" - tak "Revier Sport" chwali Błaszczykowskiego. "Walczył z obrońcami, wykonywał naprawdę ważną pracę i sam siebie nagrodził golem" - to podsumowanie występu Lewandowskiego.

Identycznie jak "Revier Sport" Polaków ocenia "Bild", twierdząc jednak, że to Kagawa, a nie Piszczek był najlepszy na boisku.

Piszczek, Kagawa i Gundogan dostali takie same noty - 1,5 - od "Ruhr Nachrichten". Polaka i Japończyka jeszcze wyżej ocenili czytelnicy internetowego serwisu gazety, przyznając im noty 1,4. Gundogan według kibiców zasłużył "tylko" na 1,9. Niższe noty "RN" wystawia Błaszczykowskiemu - 3 (2,4 od czytelników) i Lewandowskiemu - 3,5 (2,7 od fanów).

Wkład Polaków w kolejne zwycięstwo zespołu mistrza Niemiec docenia "Der Westen", pisząc, że już w pierwszej połowie mogli oni zdobyć trzy gole. Najwięcej ciepłych słów dziennik kieruje pod adresem Piszczka, podkreślając, że "zdobył ładnego gola głową" i "przez cały czas stwarzał zagrożenie wspólnie z Kubą". Piszczek dostał notę 1,5. Błaszczykowski, który "przyprawił o zawroty głowy Eichnera [obrońcę Koeln] zasłużył według "Der Westen" na notę 2,5, a Lewandowski na 3, bo "w pierwszej połowie obecny na boisku był tylko fizycznie, ale po przerwie znów stał się panem golem i zanotował swoje 17. ligowe trafienie w tym sezonie".

Powrót reprezentanta Polski. Po 19 miesiącach Boenisch zagrał w Werderze ?

Więcej o: