Stefan Majewski: Smolarek zagrał kultowy mecz z ZSRR

- Nie miałem jednego wspomnienia z nim związanego, ale wiele. Tyle meczów z nim zagrałem, tyle wspaniałych wyników razem osiągnęliśmy. Jestem w wielkim szoku - mówi o zmarłym Włodzimierzu Smolarku jeden z uczestników mistrzostw świata w Hiszpanii, dziś trener polskiej młodzieżówki Stefan Majewski.

- Kibice zapamiętają go z wielu spotkań, nie tylko z tego z NRD w którym zdobył dwa gole, chyba jednak najbardziej w tego spotkania z ZSRR, kiedy podbiegał do chorągiewki i przytrzymywał piłkę. Zależało nam wtedy na czasie, dzieliły nas minuty od półfinału. On sam to wymyślił, to była jego inicjatywa, trener mu tego nie kazał. Dziś ktoś by powiedział, że to kultowy mecz Włodka, ale też i polskiej piłki, jego kultowe zagranie. Wszyscy do dziś je pamiętają i wspominają - opowiada Majewski.

- Genialnie wypadł w Widzewie, również dzięki jego grze cała Polska kibicowała wtedy temu klubowi. Wspaniałe mecze z Juventusem, Manchesterem. Mimo że najlepsze lata swojej kariery spędził w Polsce osiągnął naprawdę wielkie sukcesy klubowe. Mogliśmy wyjeżdżać zagranicę dopiero w wieku 30 lat - dodał Majewski.

Zobacz wideo