Bundesliga. Niemieckie media: Błaszczykowski w najlepszej formie

PRZEGLĄD PRASY. Jakub Błaszczykowski został uznany najlepszym zawodnikiem meczu Borussia Dortmund - FSV Mainz przez czytelników "Ruhr Nachrichten". "Możliwe, że oglądamy najlepszego Kubę w historii" - pisze "Der Westen".. W niemieckich mediach obok zdobywcy gola Błaszczykowskiego chwalony jest również Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę. Tym razem gorsze oceny zebrał Robert Lewandowski.

Zobacz bramkę Błaszczykowskiego i asystę Piszczka na Zczuba.tv ?

"Ruhr Nachrichten" podkreśla, że polscy piłkarze znów poprowadzili Borussię do zwycięstwa, przybliżając ją w ten sposób do kolejnego mistrzostwa Niemiec. Błaszczykowski trafił na 1:0, a Piszczek zaliczył asystę przy golu Shinjiego Kagawy na 2:1. Obu bohaterom redakcja wystawia noty 2,5 (w skali 1-6, gdzie 1 oznacza występ doskonały, a 6 - poniżej krytyki). Wyższą ocenę - 2 - od dziennika otrzymał tylko Ilkay Gundogan. Lewandowskiemu, który wrócił do gry po kontuzji, "Ruhr Nachrichten" wystawił "trójkę".

Wyżej grę polskiego tria ocenili czytelnicy internetowej strony dziennika. Według kibiców Błaszczykowski był najlepszym zawodnikiem meczu. Jego średnia nota to 1,7 (Gundogan - 2,2, zaraz za Kubą plasuje się Kagawa - 1,8). Według fanów BVB Piszczek zasłużył na notę 2, a Lewandowski - 2,7.

Polaków bardzo chwali też "Der Westen". "Dwójki dla Piszczka i Kuby" - pisze dziennik, uzasadniając, że naszym piłkarzom należą się najwyższe noty w zespole, bo to oni poprowadzili Borussię do ósmego, ligowego zwycięstwa z rzędu. "W ofensywie tworzył okazje swoim kolegom, a w końcu asystował przy decydującym golu Kagawy" - czytamy o Piszczku. "Klasa. Dobrze gra już nawet w defensywie. Możliwe, że oglądamy najlepszego Kubę w historii" - zachwyca się "Der Westen" Błaszczykowskim.

Gazeta delikatnie krytykuje Lewandowskiego. "Piłkarz o takich umiejętnościach powinien wykorzystać którąś z czterech okazji do podwyższenia wyniku na 2:0" - czytamy w uzasadnieniu noty 3,5. "Ale Lewandowski był bardzo pracowity, pełen entuzjazmu, dla obrony Mainz był bardzo niebezpieczny" - dodaje "Der Westen".

- Osiem wygranych meczów z rzędu świadczy o naszej jakości. Teraz to wygląda naprawdę dobrze - mówi na łamach gazety Błaszczykowski o siedmiopunktowej przewadze BVB nad najgroźniejszym rywalem - Bayernem Monachium. - Do końca sezonu zostało 10 kolejek. Wszystko jest możliwe, więc do tytułu potrzebujemy kolejnych ośmiu zwycięstw - podsumowuje Kuba.

Zasługi kapitana naszej kadry dla BVB podkreśla "Bild". "Kuba świetnie zastępuje Mario Goetzego. W poprzedniej kolejce błysnął dwiema asystami w wygranym 3:1 meczu z Hannoverem, teraz strzelił swoją trzecią bramkę w sezonie. Kiedy Goetze wróci, trener Juergen Klopp będzie miał poważny kłopot bogactwa" - pisze dziennik, oceniając sobotni występ Błaszczykowskiego na "dwójkę". Noty marzeń - 1 - od redakcji otrzymali Kagawa i Piszczek - autorzy gola, który zdaniem "Bilda" może zaważyć o kolejnym mistrzostwie Niemiec dla BVB. Lewandowski od "Bilda" dostał "trójkę".

Arsenal lepszy od Liverpoolu. Świetny mecz Szczęsnego ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA