Mecz Polska - Portugalia. Polska prasa: Lewandowski wróć!

PRZEGLĄD PRASY. "Lewandowski wróć!" - krzyczy "Gazeta Wyborcza" po środowym, bezbramkowym meczu Polski z Portugalią na Stadionie Narodowym w Warszawie. "Nie traćmy wiary w naszych piłkarzy, ale najpiękniejszy jest stadion" - ocenia "Rzeczpospolita". "Piękny był tylko stadion" - idzie dalej "Fakt". "Inauguracja bez błysku" - podsumowuje "Przegląd Sportowy". "Polska nie dała się Ronaldo" - donosi z kolei "Super Express".

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

"Gazeta Wyborcza"

"Na pierwszego gola Stadion Narodowy poczeka przynajmniej do 8 czerwca, czyli do inaugurującego Euro 2012 meczu Polski z Grecją. Bez Roberta Lewandowskiego siła rażenia kadry Franciszka Smudy jest mierna - pisze "GW" ? . "Choć do Euro pozostało 99 dni, stałe fragmenty drużyna Smudy wykonuje gorzej niż kilka miesięcy temu. O ćwierćfinał Euro 2012 Polska zagrają z Czechami, Rosją i Grecją. Na szczęście, bo na początku środowego meczu biegający wokół biało-czerwonych Portugalczycy wyglądali jak Barcelona w spotkaniach ze słabeuszami ligi hiszpańskiej - dodaje dziennik.

"Przegląd Sportowy"

"W pierwszym meczu na Stadionie Narodowym zabrakło tego, co ważne: bramek i dopingu - pisze "Przegląd Sportowy" ? . "Wynik lepszy niż gra. Próba generalna naszej reprezentacji na sto dni przed czerwcowymi mistrzostwami Europy wypadła blado. W pierwszej połowie w grze naszej reprezentacji było tyle uroku, ile w topniejącym wokół śniegu. Pozbawieni najlepszego strzelca, kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, próbowali układać atak po omacku. Dużo było niedokładności, irytujących podań, Polacy wyglądali jak stado pozbawione przewodnika - ocenia "PS".

"Rzeczpospolita"

"Reprezentacja Polski nie daje prostych odpowiedzi na najważniejsze pytania. Przed mistrzostwami Europy chyba nie znajdzie się odważny, który skaże ją na sukces albo pewną porażkę. Po pierwszych 20 minutach wydawało się, że rywale nas rozniosą, potem było dużo lepiej" - relacjonuje "Rz" ? . "Były chwile dobrej gry, nie traćmy wiary w naszych piłkarzy, ale najpiękniejszy jest stadion" - podsumowuje dziennik w tekście zatytułowanym "Sto dni nadziei".

"Super Express"

"Na równo sto dni przed Euro 2012 reprezentację Polski można pochwalić za to, że wreszcie nie straciła gola z silnym rywalem, ale jednocześnie zganić, bo w ofensywie nie działo się kompletnie nic. Najlepszym zawodnikiem w polskiej drużynie był bramkarz Wojciech Szczęsny - ocenia "Super Express" ? . "Chwalimy Szczęsnego, ale nagana należy się Ireneuszowi Jeleniowi. W pierwszej połowie znalazł się w świetnej sytuacji, ale będąc sam przed Rui Patricio strzelił obok bramki" - dodaje dziennik, by zaskoczyć następującą tezą: "Tym samym prawdopodobnie przekreślił swoje szanse na Euro 2012".

"Fakt"

"Piękny był tylko stadion. Szkoda, że nasza reprezentacja nie zachwyciła grą. Nie było wielkiego piłkarskiego show na inaugurację Stadionu Narodowego. Mecz z dużo silniejszym rywalem wciąż nie dał nam odpowiedzi, w jakim miejscu jest reprezentacja Franciszka Smudy. Wielki test biało-czerwonych nie zakończył się klapą, ale też nie zobaczyliśmy zespołu, który stać na rzucenie rywali na kolana" - podsumowuje dziennik ? .

Powołanie Jelenia nie miało sensu - czego dowiedzieliśmy się po meczu z Portugalią ?

Więcej o: