Tak grała Polska w meczu z Portugalią. OCENY

Damien Perquis był najlepszy wśród reprezentantów Polski w środowym meczu z Portugalią. Świetnie bronił Wojciech Szczęsny. Zobacz jak oceniliśmy Polaków.

Euro tuż tuż! Bądź w najwyższej formie - Facebook Polska biało-czerwoni ?

(skala ocen 1-6)

Wojciech Szczęsny - 4. Bardzo pewnie bronił, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy zatrzymał trzy strzały zza pola karnego. Pewnie interweniował przy dośrodkowaniach. Dobrze wyprowadzał piłkę. Bardzo mocny punkt zespołu.

Łukasz Piszczek - 4. W pierwszej połowie często włączał się do akcji ofensywnych. Widać było, ze dobrze dogaduje się z Błaszczykowskim. Dokładne podawał ze skrzydła.

Marcin Wasilewski - 4. Świetnie rozumiał się z Perquisem. Może nie tak efektowny jak drugi ze stoperów, ale skuteczny, choć zwykle w klubie gra na prawej obronie.

Damien Perquis - 5. Najlepszy wśród Polaków. I to w meczu przeciw Ronaldo, Naniemu i Meirelesowi Jeśli trener Smuda miał problem ze stoperami, to po meczu z Portugalią przynajmniej jeden zapewnił sobie miejsce w jedenastce. Bezbłędny w interwencjach, nawet gdy w drugiej połowie wygarnął rywalowi piłkę na polu karnym. Interweniował skutecznie również daleko od bramki.

Jakub Wawrzyniak - 3. Rzadziej biegał do ataku niż Piszczek, a gdy już obiegał skrzydłowego, nie dostawał podania. W obronie trochę zbyt daleko od pilnowanych Portugalczyków, przez co w pierwszej połowie Szczęsny musiał bronić groźny strzał i martwić się o kilka dośrodkowań, które poleciały w pole karne.

Jakub Błaszczykowski - 3. W poprzednich meczach przyzwyczaił do fajerwerków. Tym razem ich zabrakło. Próbował rozgrywać piłkę szybko, ale kilka razy tracił ją w okolicach linii środkowej.

Eugen Polanski - 3. W drugiej połowie w polu karnym rywali jednym zwodem ograł całą obronę, znalazł się przed bramką Rui Patricio i chyba sam siebie tym faktem zaskoczył. Dwa razy wbiegał w pole karne, ale nie dostał podania. W obronie radził sobie nieźle, choć zwłaszcza w pierwszej połowie trochę asekuracyjnie.

Ludovic Obraniak - 4. Dobry mecz pomocnika Bordeaux. Kilka razy groźnie strzelał zza pola karnego. Najlepszą sytuację miał na początku drugiej połowy, nikt go nie blokował przed polem karnym, ale trafił zbyt blisko środka bramki. Co ważne sam potrafił sobie znaleźć sytuację strzelecką.

Dariusz Dudka - 3. W pierwszej połowie zdarzało się, że obrońcy nie mieli komu podać wyprowadzanej do przodu piłki. W obronie grał dobrze, do przodu gorzej.

Maciej Rybus - 3. Chciał bardzo pokazać się Smudzie przed wyjazdem do czeczeńskiego Tereka i w pierwszej połowie był widoczny, nie bał się dryblingów. Próbował nawet strzelać głową po dośrodkowaniu, choć nie jest zbyt wysoki. W drugiej nieco przygasł.

Ireneusz Jeleń - 1. Do 44. minuty snuł się po boisku. Ale tuż przed przerwą koncertowo minął dwóch obrońców, położył bramkarza i... strzelił obok słupka. Pierwszy zmieniony. Jeśli w czasie Euro 2012 Robert Lewandowski nie będzie zdrowy, będzie dramat.

Kamil Grosicki, Sławomir Peszko, Adam Matuszczyk, Adrian Mierzejewski, Sebastian Boenish i Sebastian Mila grali zbyt krótko.

Poprawka 1.03.2012 12.52 - poprawiony błąd w opisie D. Dudki - kd

Czytaj relację z meczu Polska - Portugalia ?

Najlepszym polskim zawodnikiem w meczu z Portugalią był...
Więcej o: