Euro 2012. Eugen Polanski: Z Niemcami dam z siebie 120 procent

PRZEGLĄD PRASY. - Ręczę, że jak zagramy jeszcze z Niemcami, to dam z siebie nie 100, a 120 procent - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" pomocnik reprezentacji Polski, Eugen Polanski.

Profil Sport.pl na Facebooku - 46 tysięcy fanów. Plus jeden? 

W przeszłości Polanski był kapitanem młodzieżowej reprezentacji Niemiec. Piłkarz Mainz nigdy nie otrzymał jednak powołania do kadry seniorów, a latem 2011 roku zadebiutował w prowadzonej przez Franciszka Smudę drużynie Polski.

O Polanskiego Polska starała się kilka lat wcześniej, jeszcze za czasów Pawła Janasa. Polanski wspomina te próby z uśmiechem i niedowierzaniem.

- Byłem wtedy w Borussii Moenchengladbach, graliśmy wyjazdowy mecz z Hannoverem 96. Po spotkaniu w drodze do autokaru zaczepił mnie jakiś facet i zapytał, czy chcę grać dla Polski. Nawet się nie przedstawił. Do dzisiaj nie wiem, czy to był ktoś z PZPN czy po prostu zwykły kibic - opowiada Polanski na łamach "Przeglądu Sportowego" .

O namowach Smudy pomocnik kadry wypowiada się znacznie lepiej, ale zaznacza, że podjęcie decyzji nie było łatwe. - Oczywiście mądrzejsi wiedzą swoje - skoro nie zostałem wzięty do reprezentacji Niemiec, to zdecydowałem się łaskawie na Polskę. A tak nie było. To prawda, że na grę dla Niemców nie miałem większych szans, ale to nie oznaczało automatycznej zgody na grę dla Polski - mówi.

W fazie grupowej Euro 2012 reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją, Grecją i Czechami. Jak zareaguje Polanski, jeśli potem zespół Smudy trafi na Niemców? - Ręczę, że jak zagramy jeszcze z Niemcami, to dam z siebie nie 100, a 120 procent - zapewnia.

W środę o 20:45 Polska spotka się z Portugalią. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

W środę grają wszyscy uczestnicy Euro 2012. Terminarz ?

Wygraj meczową koszulkę kadry Polski z autografami piłkarzy!

Więcej o: