Bundesliga. Jürgen Klopp: SuperKuba, mocny Lewandowski, Piszczka boli głowa

Kuba Błaszczykowski był super, prawda? - powiedział trener Borussii Jürgen Klopp i uśmiechnął się od ucha do ucha. W sobotę mistrzowie Niemiec pokonali Herthę w Berlinie 1:0 i wciąż są liderem Bundesligi.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Błaszczykowski w 65. minucie dośrodkował do Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski uderzył głową, bramkarz odbił piłkę na poprzeczkę, a do bramki wbił ją Kevin Großkreutz. - Wygraliśmy wiosną pięć meczów, strzeliłem dwa gole, miałem trzy asysty, dzisiaj też było blisko - mówił Błaszczykowski.

Klopp mówił, że był to kolejny dobry mecz polskiego skrzydłowego, chwalił też Lewandowskiego, choć ten nie strzelił gola w czwartym kolejnym meczu. Po kontuzjach Mario Götze i Shinjiego Kagawy najlepszy strzelec Borussii był jednak w sobotę ustawiony jako ofensywny pomocnik. W napadzie biegał Lucas Barrios. - Robert w pierwszej połowie miał jakiś problem. Po przerwie był już niewiarygodnie mocny. Świetnie się ustawiał. Potrzebowaliśmy dziś rozgrywającego, a on świetnie wywiązał się z zadania. Cała moja drużyna ciężko dziś zapracowała na zwycięstwo. Boisko było w bardzo złym stanie - mówił trener Borussii.

Błaszczykowski dodawał, że gospodarze zagrali bardzo dobrze, a w Borussii bardzo brakowało Kagawy. - Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty. One bardziej cieszą niż po zwycięstwie 5:0, bo zapracowaliśmy na nie ciężko - mówił kapitan reprezentacji Polski.

Tylko 45 minut wytrwał Łukasz Piszczek. Pod koniec pierwszej połowy obrońca zderzył się z bramkarzem rywali i w przerwie został zmieniony. Błaszczykowski mówił, że kolega ma siniaka na głowie. - Na razie nie wygląda to źle, mamy nadzieję, że to nic poważnego. Łukasza boli głowa. Szkoda, że musiał zejść, bo w pierwszej połowie był najlepszy na boisku - oceniał Klopp.

Po badaniach okazało się, że Piszczek doznał wstrząśnienia mózgu i stłuczenia czaszki i nie będzie mógł trenować przez trzy dni. Jak poinformowano na stronie Borussii, istnieje szansa, że obrońca zagra w kolejnym spotkaniu - za tydzień z Hannoverem.

Dla Borussii mecz z Herthą był szesnastym bez porażki z rzędu. Na 12 meczów przed końcem zespół z Dortmundu jest liderem i ma trzy punkty przewagi nad Borussią Mönchengladbach.