Grzegorz Lato: Mecz z Portugalią na 100 procent na Stadionie Narodowym

Prezes PZPN powiedział Sport.pl, że mimo odwołania Superpucharu Ekstraklasy, jest pewny, że zaplanowany na 29 lutego sparing reprezentacji Polski z Portugalią odbędzie się na Stadionie Narodowym.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko powiedział po południu, że Superpuchar został odwołany. Co ze sparingiem reprezentacji Polski z Portugalią, który ma się odbyć 29 lutego?

- Jestem po rozmowach z Minister Sportu Joanną Muchą i prezesem Narodowego Centrum Sportu Rafałem Kaplerem. Zapewnili mnie, że mecz z Portugalią odbędzie się na Stadionie Narodowym. Ruszyła już sprzedaż biletów, dlatego nie dopuszczam innej myśli - powiedział Sport.pl Grzegorz Lato.

We wtorek szef Narodowego Centrum Sportu także nas zapewniał, że spotkanie z Portugalią się odbędzie. - Wiosną na stadionie może też być rozegrany klubowy międzynarodowy mecz towarzyski, więc wymóg UEFA też zostanie spełniony, nawet w razie odwołania Superpucharu - tłumaczył Kapler.

W umowie z UEFA Polska zobowiązała się, że przed ME na każdym obiekcie Euro odbędą się przynajmniej dwa międzypaństwowe spotkania, ale według PZPN UEFA nie może Polski ukarać, jeśli stadion nie zostanie przetestowany

Zobacz wideo
Więcej o: