Euro 2012. Asystent Smudy: Boruc przydałby się nam na Euro

PRZEGLĄD PRASY. Trener bramkarzy reprezentacji Polski Jacek Kazimierski chciałby, aby do kadry na Euro powrócił Artur Boruc. - Chciałbym, aby trener i zawodnik doszli do porozumienia. Boruc przydałby się nam na Euro 2012 - powiedział w wywiadzie dla Polska The Times.

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Artur Boruc w kadrze nie gra od czasów "afery samolotowej". W czasie powrotu ze zgrupowania reprezentacji z USA Boruc, razem z Michałem Żewłakowem mieli się w samolocie zachowywać niestosownie. Z tego powodu z kadry wykluczył ich selekcjoner Franciszek Smuda.

- Niepotrzebnie to zostało nagłośnione. Szczerze mówiąc, w tym samolocie nikt nie zachowywał się tak, aby kogokolwiek z samolotu wyprosić. Nie mogę krytykować Franka, bo to mój szef. Ale chciałbym, aby zawodnik i trener doszli do porozumienia. Szkoda piłkarza, który gra tak dobrze i przydałby się nam na dużej imprezie. Pod względem sportowym Artur jest jednym z najlepszych - powiedział Kazimierski dla Polska The Times .

Miejsce Boruca w bramce reprezentacji zajął bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny i to on jest pewniakiem do gry w pierwszym składzie na Euro. Boruc powołań nie dostaje, mimo że zbiera dobre recenzje ze swojej gry we włoskiej Fiorentinie. W ostatniej kolejce jego zespół wygrał 3:2 z Udinese.

Kazimierski uważa, że Boruc mógłby być numerem dwa w kadrze zamiast Fabiańskiego czy Sandomierskiego: - Nie gwarantują takiego zabezpieczenia, jakie mógłby dać Boruc. No, nie mamy mocnego numeru dwa. Fabiański, Kuszczak czy Sandomierski jednak w swoich klubach nie grają.

Nie ma polskiej szkoły bramkarzy?

Trener bramkarzy reprezentacji Polski twierdzi, że nie ma polskiej szkoły bramkarzy, a ilość polskich golkiperów w mocnych klubach to tylko ich zasługa - Nie ma czegoś takiego. Akurat tak się złożyło, że kilku chłopaków się spięło i są w mocnych klubach. U nas jak zawodnik wyjeżdża za granicę w wieku 16 lat, to już ma braki. Czasem nie do naprawienia. U nas się trenuje bramkarzy, a nie uczy. Tylko piguła, piguła i stajesz w bramce w meczu ligowym. Tyle że trenować bramkarzy to i pan może. Wszystkie te ćwiczenia są dostępne w internecie.

Dwóch polskich bramkarzy jest w Arsenalu Londyn - Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. Rezerwowym Manchesteru United jest Tomasz Kuszczak. W Celtiku Glasgow występuje Łukasz Załuska, a w PSV Eindhoven Przemysław Tytoń. We Włoszech regularnie gra w Fiorentinie Artur Boruc. Niedawno drugim bramkarzem Realu Madryt, a pierwszym Liverpoolu był Jerzy Dudek.

* 6 lutego, 11:27 - Zmieniony błąd. Rezerwowym bramkarzem Manchesteru United jest oczywiście Tomasz Kuszczak, a nie Łukasz Fabiański.

Hity zimowego okienka transferowego - PSG "królem polowania" ?

Czy Boruc powinien wrócić do polskiej kadry?
Więcej o: