Ligue 1. Ludovic Obraniak uzgodnił warunki z Bordeaux

Transfer reprezentanta Polski Ludovica Obraniaka z Lille do Bordeaux jest już pewny. Jak podało w czwartek Bordeaux, Polak ma podpisać z klubem trzyipółletni kontrakt. Kwoty transferu nie ujawniono.

Piłkarz zostanie oficjalnie zaprezentowany mediom i kibicom podczas zaplanowanej na środę konferencji prasowej.

Obraniak był zdeterminowany, aby opuścić drużynę mistrzów Francji. Jego kontrakt z Lille wygasał z końcem tego sezonu. Od początku rozgrywek pełnił zazwyczaj rolę rezerwowego i nie ukrywał, że na kilka miesięcy przed Euro 2012 zależy mu na regularnych występachw klubie.

W reprezentacji Polski zagrał do tej pory w 20 meczach,w których zdobył cztery bramki. Debiutował za kadencji Leo Beenhakkera. U Smudy miał do tej pory pewne miejsce w składzie.

Zawodnik opuszcza Lille po prawie pięciu latach. Najbardziej udany był dla niego sezon 2010/2011, kiedy wraz z drużyną zdobył mistrzostwo i Puchar Francji. Po odejściu Obraniaka jedynym Polakiem w zespole będzie napastnik Ireneusz Jeleń.

Polski pomocnik jest drugim transferem Bordeaux w zimowym okienku transferowym. Wcześniej klub sprowadził Brazylijczyka Mariano - środkowego obrońcę grającego ostatnio w Fluminese.

Po rundzie jesiennej Ligue 1 nowy zespół Obraniaka zajmuje 10. miejsce w tabeli. Lille jest trzecie.

Euro 2012. Powrót Boenischa po wielomiesięcznej przerwie ?