Bundesliga. Ribery wolałby Lewandowskiego: "Większe wzmocnienie niż Goetze"

Franck Ribery wychwala w wywiadzie dla "Bilda" Roberta Lewandowskiego, który jego zdaniem byłby bardziej wartościowym wzmocnieniem Bayernu Monachium niż Mario Goetze. - Polak wciąż stwarza zagrożenie pod bramką, bardzo mocno utrzymuje się przy piłce - mówi o napastniku Borussii francuski gwiazdor Bawarczyków.

Francuz mówiąc o Lewandowskim sugeruje, że mógłby on być idealnym wzmocnieniem Bayernu. Prezes klubu Uli Hoeness mówił niedawno o potrzebie zatrudnienia "atakującej bomby" w kolejnym sezonie. Do takiej roli idealnie - zdaniem Ribery'ego - nadaje się Polak.

- Gdy patrzę na Borussię Dortmund, to właśnie Lewandowski robi na mnie największe wrażenie - powiedział piłkarz Bayernu. - Wciąż stwarza on zagrożenie pod bramką, bardzo mocno utrzymuje się przy piłce. Ma także dobre warunki fizyczne - dodał Ribery, który przyznał, że jeśli szefowie Bayernu spytaliby go o zdanie, to na pewno byłby za zatrudnieniem Polaka.

- Według mnie Lewandowski jest bardziej wartościowy niż Goetze - powiedział Ribery odnosząc się do spekulacji na temat zatrudnienia młodego pomocnika w Bayernie. - On jest mocny tylko w pomocy, ale nie nadaje się na skrajne pozycje. Z kolei Lewandowski to świetny napastnik - dodał Francuz.

Błaszczykowski wrócił do formy - zdaniem niemieckich dziennikarzy ?

Drogba, Raul, Chivu... świetni piłkarze do wzięcia za darmo

Więcej o: