Bundesliga. Lewandowski w "11" kolejki wg Kickera

Robert Lewandowski, który w sobotnim meczu Borussii Dortmund we Freiburgu zaliczył dwa gole i asystę, znalazł się w "jedenastce 17. kolejki" wytypowanej przez magazyn "Kicker". Jest to już czwarte tego typu wyróżnienie dla polskiego napastnika w tym sezonie Bundesligi.

Zobacz popis Lewandowskiego na z Czuba.tv ?

Lewandowski był zdecydowanie najlepszym graczem meczu, który zakończył się wynikiem 4:1 dla gości. Polski napastnik strzelił dla swojego zespołu gole nr 1 i 4. W siódmej minucie snajper idealnie znalazł się w polu karnym, gdy otrzymał doskonałe podanie do Kagawy i wpakował piłkę do pustej bramki. Z kolei w 70. minucie "Lewy" wykończył książkową kontrę gości.

12 bramek i sześć asyst Lewandowskiego to jeden z najlepszych jesiennych rezultatów w Bundeslidze. Dzięki golom we Freiburgu 23-letni napastnik pobił polski rekord należący do Andrzeja Juskowiaka, który przed ponad dekadą zdobył jesienią 11 bramek (dla Wolfsburga).

Polskiego napastnika po raz kolejny docenił fachowy tygodnik "Kicker", który po raz czwarty w tym sezonie umieścił go w "jedenastce kolejki". Oprócz Lewandowskiego w zestawieniu tym znalazł się jeszcze jeden ofensywny piłkarz Borusssii - Shinji Kagawa.