Reprezentacja. Probierz w kadrze Smudy?

PRZEGLĄD PRASY. Niewykluczone, że w najbliższym czasie sztab szkoleniowy reprezentacji zasili Michał Probierz. Jak podaje ?Fakt?, obecny trener Arisa Saloniki ma otrzymać propozycję od Franciszka Smudy. Nie wiadomo jednak, czy zgodę na taki ruchy wyrażą Grecy.

Wytypuj sobie Euro 2012. Na koniec niespodzianka! ?

Probierz miałby pomagać Smudzie w rozpracowaniu Greków - jednego z rywali Polski podczas Euro 2012. - Michał jest faworytem wśród kandydatów. Jego największym atutem jest dobra znajomość greckich piłkarzy - powiedziała gazecie osoba związana z otoczeniem selekcjonera. Podczas Euro 2008 podobną rolę pełnił Jan Urban, pracujący wówczas w Legii Warszawa - przypomina gazeta .

39-letni Probierz pracuje w Grecji od miesiąca. Wcześniej przez krótki czas prowadził ŁKS. Największe sukcesy w karierze trenerskiej osiągnął z Jagiellonią Białystok. W sezonie 2008/2009 zdobył z nią Puchar Polski, dzięki czemu klub wystąpił w pucharach. W eliminacjach do Ligi Europejskiej białostoczanie odpadli właśnie z Arisem, ale zespół prowadzony przez Probierza wywarł na Grekach takie wrażenie, że ci po kilkunastu miesiącach zaproponowali polskiemu trenerowi pracę.

Zobacz historyczne piłki adidas na Euro - od 1984 roku ?

 

Probierz. Polscy trenerzy to nie ogórki ?

Więcej o: