Ligue 1. Zwycięstwo Lille, gol Obraniaka

W meczu 16. kolejki ligi francuskiej Lille pokonało na wyjeździe Ajaccio 3:2. Pierwszą bramkę dla gości strzelił Ludovic Obraniak.

A Ty kogo powołałbyś na miejscu Smudy? Dyskutuj na Facebooku - Polska biało-czerwoni ?

Od początku mecz w składzie mistrzów Francji było dwóch reprezentantów Polski - Ireneusz Jeleń i Ludovic Obraniak. Mecz dla Lille rozpoczął się fatalnie. Ostatnie w tabeli Ajaccio (8 punktów w 15 meczach) strzeliło bramkę już w 2. minucie. Do siatki trafił Chedjou.

W 12. minucie na 1:1 świetnym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Obraniak. W minuty później minucie Lilie już prowadziło (bramka Ilana), ale przed przerwą dało sobie wbić jeszcze jednego gola. Zrobił to Basa.

Zwycięskiego gola zapewnił gościom Hazard, który wykorzystał 10 minut przed końcem meczu wykorzystał rzut karny.

Obraniak rozegrał cały mecz, Jeleń został zdjęty z boiska w 56. minucie. Po tym spotkaniu Lille awansowało na drugie miejsce w tabeli.