Euro 2012. Najwięksi wygrani losowania? Gdańsk oraz Jacek Gmoch! (WIDEO)

- Największymi wygranymi są miasto Gdańsk, bo będzie miało trzy mecze Hiszpanów w tym jeden z Włochami oraz Jacek Gmoch, który będzie ekspertem i naszej i greckiej telewizji - żartobliwie komentuje z Kijowa wyniki losowania grup Euro 2012 dziennikarz Sport.pl Michał Pol. Choć polska reprezentacja trafiła do najsłabszej grupy, przedstawiciele polskich mediów, którzy widzieli losowanie na żywo, są i tak sceptyczni co do tego, czy nasi piłkarze zdołają z niej awansować

A Ty kogo powołałbyś na miejscu Smudy? Dyskutuj na Facebooku - Polska biało-czerwoni ?

Kiedy okazało się, że Grupie A zagrają Polacy, Rosjanie, Grecy i Czesi podekscytowany trener ostatniego z tych zespołów nazwał ją "grupą życia". Nic dziwnego, bo w kolejnej grupie - tzw. "grupie śmierci" - los skrzyżował takie futbolowe potęgi jak Holandia, Niemcy, Portugalia i Dania. Duńczycy sklasyfikowani najniżej w tej stawce, na 11. miejscu w rankingu FIFA są wyżej w zestawieniu niż teoretycznie najsilniejsza u nas Rosja (12. miejsce).

- W naszej grupie każdy może przejść dalej, ale mając wsparcie trybun wręcz wstydem byłoby nie awansować - zauważa wysłannik Sport.pl do Kijowa Michał Pol. Mimo wszystko przepytani przez niego na miejscu inni przedstawiciele polskich mediów Kacper Merk z Tok FM, Damian Michałowski z Radia Zet, Patryk Serwański z RMF FM i Michał Gąsiorowski z Polskiego Radia raczej nie wierzą w awans Polski.

- To, że jest to grupa marzeń nie oznacza, że z niej wychodzimy. Marzenia były już do tej pory wielkie, przypominam Koreę, Ekwador i Kostarykę - zauważa Merk. - To cholernie zdradliwa grupa - dodaje Gąsiorowski.

Ciekawie komentuje Paweł Wilkowicz z "Rzeczpospolitej". Przytacza słowa Dicka Advocaata, który pogratulował łatwej grupy trenerowi reprezentacji Holandii Bertowi van Marvijkowi. Dlaczego łatwej? Bo van Marvijk nie będzie miał problemów z motywowaniem zawodników, a Advocaat na Polskę, Grecję i Czechy - owszem.

Polscy dziennikarze woleliby zamienić się z kolegami z Ukrainy, bo ich reprezentacja trafiła na Francję, Anglię i Szwecję. Współgospodarze turnieju zagrają więc z tak wielkimi gwiazdami futbolu, jak np. Zlatan Ibrahimović, Steven Gerrard, czy Samir Nasri.

 

Reporterzy żartują też (wszystko do zobaczenia na powyższym wideo), że tak naprawdę największym wygranym losowania nie jest Franciszek Smuda tylko Jacek Gmoch. Ekspert od greckiego futbolu z racji tego, że w meczu otwarcia Polska zagra z Grecją, nie będzie narzekał podczas Euro na brak pracy. Z pewnością zgłosi się do niego nie tylko polska, ale i grecka telewizja. - Powiedzmy sobie szczerze, jaki kibic w Europie będzie ekscytował się takim meczem otwarcia? Tylko Gmoch - śmieją się.

Drugim wielkim wygranym zdaniem Pola jest Gdańsk. To tam będą rozgrywane mecze Grupy C, w której obok Włochów, Chorwatów i Irlandczyków, zagrają mistrzowie świata i Europy Hiszpanie. Kibice będą mogli więc na żywo zobaczyć wielkie gwiazdy Barcelony i Realu Madryt.

Do Euro jeszcze daleko? Wytypuj wyniki już dziś

 

Terminarz meczów Polski na Euro 2012:

Polska - Grecja, 8 czerwca, godz. 18, Stadion Narodowy

Polska - Rosja, 12 czerwca, godz. 20.45, Stadion Narodowy

Czechy - Polska, 16 czerwca, godz. 20.45, Stadion Miejski we Wrocławiu

Grupy na Euro 2012

Grupa A: Polska, Grecja, Rosja, Czechy

Grupa B: Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia

Grupa C: Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja

Grupa D: Ukraina, Szwecja, Francja, Anglia

Tak wylosowali Polakom grupę marzeń [ZDJĘCIA]

Więcej o: