Euro 2012. Polska wygra grupę, Hiszpania - turniej

Polska ma tylko półtora procent szans na zdobycie mistrzostwa Europy, ale prawdopodobnie wygra swoją grupę - twierdzą analitycy Castrol EDGE. Według obliczeń największe szanse na wygranie Euro 2012 ma reprezentacja Hiszpanii.

Profil Sport.pl na Facebooku - 35 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Podczas piątkowego losowania grup Euro 2012 do grupy z Polską trafiły reprezentacje Rosji, Grecji i Czech - zobacz całodniową relację z losowania na blogu Rafała Steca. Z wyliczeń Castrol EDGE wynika, że podopieczni Franciszka Smudy na 56,7 procent awansują do dalszej fazy rozgrywek. Jednak wygranie ćwierćfinału jest już zdecydowanie mniej prawdopodobne (18,2 procent).

Zobacz wielkie emocje w warszawskiej Strefie Kibica!

Analitycy przewidują, że w finale zmierzą się aktualni mistrzowie świata i Europy, Hiszpanie, oraz Holendrzy. Po rozlosowaniu w Kijowie wszystkich grup i rozpisaniu drabinki turniejowej Castrol EDGE Calculator typuje Hiszpanię na niemal pewnego kandydata do złotego medalu. Piłkarze Vicente del Bosque mają 21,8 procent szans na obronę mistrzowskiego tytułu.

Narzędzie wykorzystane do obliczeń, Castrol EDGE Calculator, miało swoją premierę podczas mistrzostw świata w RPA w 2010 roku. Analitykom udało się wtedy przewidzieć przebieg turnieju w 70 procentach.

Grupa marzeń, ale terminarz Polaków na Euro 2012 jest pechowy! ?

Więcej o: