Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Radość polskiej prasy po losowaniu fazy grupowej

PRZEGLĄD PRASY. "Mamy grupę marzeń", "los nam sprzyjał", "grupa łatwa, że aż strach" - to tylko niektóre cytaty z sobotnich gazet. Polskie media świętują szczęśliwe losowanie grup Euro 2012, w którym reprezentacja biało-czerwonych trafiła na Grecję, Rosję i Czechy.

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Zobacz wielkie emocje w warszawskiej Strefie Kibica!

Fakt - "Uff! Mamy grupę marzeń. Wygramy!

Radość poznaniaków po losowaniach rywali Polski na Euro 2012

Życiowy fart Franciszka Smudy pomógł polskiej reprezentacji w najlepszym z możliwych momentów. Grecja, Rosja i Czechy to wręcz idealny zestaw dla biało-czerwonych na początek Euro 2012.

Gazeta Wyborcza - "Grupa marzeń, grupa nudy"

To grupa marzeń dlatego, że wolno nam przynajmniej pomarzyć o ćwierćfinale. To grupa nudy dlatego, że żaden rywal nie wywołuje dreszczy.

Polacy uniknęli wszystkich potęg. I tych straszących wysadzaną złotem przeszłością - jak multimedaliści Niemcy czy Włosi. I tych straszących złotą teraźniejszością - jak aktualni mistrzowie świata i Europy Hiszpanie lub srebrni na mundialu Holendrzy, przed którymi uchroniło nas rozstawienie. I tych, którzy niemal od zawsze bezlitoście naszych obijają - jak butni, tradycyjnie mierzący w tytuł Anglicy.

Na razie Smuda ma prawo wciąż wierzyć, że jest niesłychanym szczęściarzem. Ale też trafił na drużyny, z którymi przegrywanie kibicom będzie szczególnie trudno mu wybaczyć.

Przegląd Sportowy - "Los nam sprzyjał"

Wszystkie karty odkryte. Jeżeli na Euro 2012 chcemy zagrać z piłkarskimi supermocarstwami, musimy poczekać co najmniej do ćwierćfinału. Bo w fazie grupowej Polska nie dostała ani jednego rywala z najwyższej półki. I bardzo dobrze, bo mamy przeciwników, których naprawdę można pokonać!

Już teraz i Lato, i Smuda chciwie spoglądają na turniejową drabinkę. Jeżeli wyjdziemy z grupy, to trafimy na Holandię, może Niemców. Z tym drugim rywalem jest problem, bo Smuda już teraz typuje finał Hiszpania - Niemcy. A skoro tak prognozuje selekcjoner biało-czerwonych, to lepiej, żebyśmy na Niemców w ćwierćfinale nie wpadali.

Rzeczpospolita - "Grupa łatwa, że aż strach"

Losowanie było jak z marzeń: w meczu otwarcia Polacy zagrają z Grecją, potem z Rosją i Czechami. - Żaby w kieszeni nie mam, prawda? - uśmiechnął się trener Franciszek Smuda do Grzegorza Laty, gdy Zinedine Zidane wylosował ostatni zespół do grupy A. Już gdy wyciągał dla Polaków kartkę z napisem Czechy, słychać było w Pałacu Ukraina śmiechy. Przy Grecji, wylosowanej z trzeciego koszyka jako przeciwnik w meczu otwarcia turnieju, śmiała się cała sala. A gdy na koniec wypadło na Rosję, polska delegacja zaczęła zbierać gratulacje.

W mistrzostwach Europy, turnieju z reguły trudniejszym niż mundiale, trafiliśmy na przeciwników, z którymi częściej wygrywaliśmy niż przegrywaliśmy.

Super Express - "Grupa marzeń dla Polski"

Ależ to było szczęśliwe losowanie dla Polski! Lepiej być po prostu nie mogło!

Wielkie podziękowania należą się legendarnym piłkarzom, którzy losowali nam rywali. Zinedine Zidane "posłał" do naszej grupy Czechów i Greków, a Marco van Basten dorzucił Rosjan.

Prawda jest taka, że ze składu grupy A cieszyli się wszyscy, którzy do niej trafili. W trakcie dolosowywania do Polski kolejnych zespołów dziennikarze z tych krajów skakali do góry z radości.

Wszystko o Euro 2012 w specjalnym serwisie Sport.pl ?

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ