Euro 2012. Smuda: Rosjanie i Grecy faworytami grupy

Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda po losowaniu grup przyznał, że faworytami polskiej grupy są Rosjanie i Grecy. - Nie ma sensu nadmuchiwać balonika, na pewno nie jest to łatwa grupa. Nie wpadamy w euforię, totalna koncentracja - powiedział trener w wywiadzie dla TVP.

Pokażmy światu jak się kibicuje - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Polacy zmierzą się w grupie kolejno z Grecją, Rosją i Czechami.

- Z Grekami graliśmy niedawno towarzysko. Mają bardzo dobry zespół, wszystko będzie zależało od pierwszego meczu - powiedział na gorąco Smuda.

Smuda próbował studzić optymistyczne nastroje, które zapanowały w Polsce po losowaniu i przestrzegał przed zbytnią euforią.

- Czasami z tej trudnej grupy jest ciężej wyjść, niż z tej teoretycznie łatwiejszej. Nie ma co wpadać w euforię, tylko koncentracja totalna. Z Grecją gramy pierwszy mecz w Warszawie, publiczność nam pomoże. Będziemy walczyć o cel, jakim jest wyjście z grupy. Nie ma sensu nadmuchiwać balonika - to nie jest łatwa grupa. Wygląda na to, że Rosjanie i Grecy są faworytami. Jest jeszcze za wcześnie by mówić o przygotowaniach do poszczególnych meczów - zakończył selekcjoner.

Jedenastka największych nieobecnych - sprawdź, kto nie zagra na Euro ?

Więcej o: