Euro 2012. Grosicki: Mam duże szanse na udział w turnieju

PRZEGLĄD PRASY. Kamil Grosicki opowiada w wywiadzie dla ?Super Expressu?, jak spotkał się z selekcjonerem Franciszkiem Smudą po meczu Sivassporu z Galatasaray. - Usłyszałem, że moje szanse na udział w Euro są bardzo duże - zdradził były piłkarz Jagiellonii Białystok.

A Ty kogo powołał byś na miejscu Smudy? Dyskutuj na Facebooku - Polska biało-czerwoni ?

Ostatni raz w kadrze Grosicki wystąpił w czerwcu tego roku, gdy podczas meczu z Argentyną został w 56. minucie zmieniony przez Pawła Brożka. Od tego czasu Smuda przestał powoływać pomocnika Sivassporu, zarzekając się że nie będzie specjalnie jeździć do Turcji, skoro Grosicki nie gra regularnie.

Tymczasem skrzydłowy gra w każdym meczu, strzelił już w tym sezonie dziewięć goli i interesuje się nim m.in. Galatasaray Stambuł. Smuda kolejny raz zmienił więc zdanie - podobnie jak było w przypadku Andrzeja Niedzielana, Patryka Małeckiego, Marcina Komorowskiego, których wcześniej nie chciał powoływać.

Trener kadry wybrał się do Turcji na spotkanie, które drużyna Grosickiego przegrała 1:2. - Powiedziedział, żebym się nie martwił tym, że mecz z Galatasaray nie był jakiś super w moim wykonaniu. Bo jeśli się bardzo chce, to nie zawsze wszystko wychodzi - przyznał skrzydłowy na łamach "SE" .

- Ale ogólnie usłyszałem optymistyczne słowa, że moje szanse na udział w Euro są bardzo duże. A trener oczekuje tego, żebym pewne rzeczy poprawił. Muszę być większym bandziorem na boisku, szczególnie w defensywie. Nad tym elementem mam pracować - dodał Grosicki.

Lille pozwoli odejść - Obraniakowi z klubu ?

Losowanie Euro 2012. Trener Legii: byle tylko uniknąć Niemiec!

Więcej o: