Euro 2012. Tomasz Majewski: Wyszukiwanie słabeuszy narusza poczucie godności

Przed losowaniem grup Euro 2012 zapytaliśmy znanych Polaków związanych ze sportem o ich "grupę marzeń" i "grupę śmierci" dla Polski. Oto typy Tomasza Majewskiego, mistrza olimpijskiego i byłego wicemistrza świata w pchnięciu kulą

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Każda grupa, to grupa śmierci, każde spotkanie to desperacki mecz o wszystko. Grupy marzeń dla nas brak, bo wszystkie drużyny są od nas daleko lepsze. Wyszukiwanie największych słabeuszy spośród nich tak, abyśmy mieli z nimi choć znikome szanse, narusza moje poczucie godności.

Nie wiem jakiego byśmy musieli mieć farta, żeby wylosować Rosję, Grecję i Irlandię, ale nawet, gdyby jakimś cudem do tego doszło, do Rosji nie mamy co startować, pamiętam jak świetnie grali w poprzednim Euro za Guusa Hiddinka. Grecja jest wyżej od nas w rankingu i tez żałosny nasz los, podobnie Irlandia.

Więc myślę, że tak, czy siak chłopcy dostaną trzy szybkie strzały i grzecznie rozjadą się do domów, aby dobrą piłkę pooglądać w telewizji. Pozostali Polacy dzięki temu będą mogli się na niej skupić - w tym ja. Bo dobrą piłkę to nawet mogę oglądać.

Mamy już całą szesnastkę! Oto finaliści Euro 2012

Więcej o: