Euro 2012. Maciej Szczęsny: Stać nas na Rosję, Grecję i Irlandię

Przed losowaniem grup Euro 2012 zapytaliśmy znanych Polaków związanych ze sportem o ich "grupę marzeń" i "grupę śmierci" dla Polski. Oto typy Macieja Szczęsnego, byłego bramkarza reprezentacji Polski

Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć o losowaniu grup Euro 2012 - relacja Z czuba

Grupa marzeń to prosty wybór: Rosja, Grecja, Irlandia. Na to nas stać, żeby walczyć i wywalczyć awans. W pozostałych konfiguracjach możemy liczyć na to, że w pierwszym meczu trafimy na zły dzień bramkarza, w drugim połamie się najlepszy napastnik rywala, a pomocnik dostanie bólów brzucha i w trzecim pomoże nam sędzia. W każdym przypadku jeżeli z któregoś koszyka dostajemy innego przeciwnika niż wcześniej wymieniamy, to nasze szanse maleją w postępie geometrycznym. Jeśli zamiast Rosji będą Włochy o 50 procent, jeśli zamiast Grecji na przykład trafimy na Portugalię o dalsze 50 procent, i dostajemy na dodatek Francję to zostaje nam w sumie 25 procent. Niby wszyscy na starcie przystępują z takim samym rachunkiem prawdopodobieństwa na awans, ale w naszym wypadku będzie to niestety jeszcze mniej.

Strejlau do Zielińskiego: Nie macie obrony

Lewandowski: Dobrze gra mi się przeciwko Włochom

Włochy, Grecja i Czechy - wybieram grupę z której będziemy mieli duże szanse na awans. Moim zdaniem Włosi są w naszym zasięgu, można z nimi wygrać. Wiem, na początku listopada przegraliśmy z nimi we Wrocławiu 0:2, ale nie pokazali w tym meczu nic wielkiego - mówi Robert Lewandowski.

Mierzejewski: Chcę się zrewanżować tym, z którymi graliśmy towarzysko

Włochy, Grecja i Czechy to moja grupa marzeń. Ogólnie, to na Euro chciałbym zrewanżować się finalistom, z którymi graliśmy mecze towarzyskie. Nie wygraliśmy żadnego, ale wierzę że w czerwcu będziemy zupełnie innym zespołem, grającym na wysokim poziomie - mówi Adrian Mierzejewski.

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Więcej o: