Jak przeciwnik z Euro, to Polska nie wygrywa

Piłkarze Franciszka Smudy siedmiokrotnie mierzyli się w sparingach z drużynami, które w przyszłym roku zagrają na Euro 2012. W meczach z Włochami, Niemcami, Francją, Grecją, Ukrainą, Hiszpanią i Danią nie wygraliśmy ani razu.

Z reprezentacją na dobre i na złe - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Polska - Włochy 0:2

W ostatnim sparingu kadra Smudy zagrała fatalnie i poległa we Wrocławiu z Włochami 0:2. Od miesięcy wiadomo, że bez świetnie grającego Wojciecha Szczęsnego awans do ćwierćfinału Euro 2012 będzie niemal niemożliwy. W piątek bramkarz Arsenalu się pomylił, a jego koledzy nie spisali się lepiej.

Polska - Niemcy 2:2

Dużo lepiej wyglądaliśmy podczas wrześniowego meczu z Niemcami. Kiedy wydawało się, że spotkanie na gdańskiej PGE Arenie przejdzie do historii i Polacy po raz pierwszy pokonają Niemców, w ostatniej sekundzie spotkania Cacau strzelił wyrównującą bramkę dla gości.

Polska - Francja 0:1

W czerwcu mierzyliśmy się na stadionie Legii w Warszawie z Francją. Polska w prawdzie przegrała, ale za swoją grę wstydzić się nie musiała. Zagrała ambitnie, odważnie, ale rywal był po prostu lepszy piłkarsko. Jedynego gola strzelił... Tomasz Jodłowiec, który w 12. minucie skierował piłkę do własnej siatki.

Grecja - Polska 0:0

W marcu kadra Smudy wybrała się do Grecji. Polacy marnowali szanse na gole, Grecy nie potrafili pokonać Grzegorza Sandomierskiego i sparing w Pireusie zakończył się bezbramkowym remisem. Z reprezentacją pożegnał się rozgrywający 102. mecz w kadrze Michał Żewłakow

Polska - Ukraina 1:1

Po 430 minutach bez bramki Polska wreszcie strzeliła gola. Miała okazje na kolejne, ale zamiast dobić Ukraińców w doliczonym czasie pozwoliła im na wyrównanie. I tak, zamiast radości, znowu było rozczarowanie.

Hiszpania - Polska 6:0

Sześć goli stracili polscy piłkarze w meczu z przyszłymi mistrzami świata. Polacy i tak mogą być zadowoleni. Gdyby rywale zagrali na sto procenty mogliby strzelić dwa razy więcej goli...

Polska - Dania 1:3

W rozgrywanym w Tajlandii Pucharze Króla polscy ligowcy przegrali z Duńczykami 1:3. PZPN traktował ten mecz jako oficjalne spotkanie towarzyskie, Duńczycy byli innego zdania, co nie przeszkodziło im w pewnym zwycięstwie.

Zobacz najsłynniejszych piłkarzy z nr. 11 na koszulce [WIDEO] ?