Reprezentacja. Tak grała Polska z Włochami. OCENY

Tylko Łukasz Piszczek zasłużył na dobrą ocenę za przegrany 0:2 mecz z Włochami. Pozostali zagrali słabo, lub źle. Za to Sławomir Peszko zagrał fatalnie - chaotycznie i nieskutecznie.

Pokażmy światu jak się kibicuje - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Wojciech Szczęsny - 3. Przy golu dla Włochów był za daleko od bramki i dał się przelobować Balotellemu. Przy drugiej bramce puścił piłkę między nogami. Ale efektownie wybronił sytuację sam na sam z Matrim i strzał z bliska Balotellego.

Łukasz Piszczek - 4. Bardzo aktywny na prawej obronie, często atakował skrzydłem. Potrafił groźnie dośrodkować i dokładnie podać po ziemi, między kilkoma rywalami.

Arkadiusz Głowacki - 2. Zaspał przy drugim golu, gdy włoscy napastnicy podawali sobie piłkę. Spóźniał się w kryciu. Włoscy napastnicy go wyprzedzali, zwłaszcza pod koniec meczu.

Damien Perquis - 2. Jego w ogóle zabrakło w polu karnym gdy Włosi strzelali drugiego gola. W pierwszej połowie radził sobie z rywalami, w drugiej grał mniej pewnie.

Jakub Wawrzyniak - 2. W Legii gra zdecydowanie odważniej. W kadrze rzadko decyduje się na ofensywne wejścia. Jeśli przechodził linię środkową to tylko po to, by po chwili odegrać piłkę. Grał na stojąco, długo zastanawiając się przed zwodem. W obronie zdarzało mu się tracić kontrolę nad pozycją rywala.

Rafał Murawski - 2. W pierwszej połowie Włosi mieli problem z akcjami środkiem, ale poza przerywaniem akcji niewiele wnosił do gry. W drugiej grał gorzej jak cała reprezentacja Polski, bo rywale opanowali środek boiska.

Eugen Polanski - 2. W 40. minucie huknął tak mocno, że przestraszył kibiców siedzących za włoską bramką. Bardziej widoczny od Murawskiego, częściej włączał się do akcji ofensywnych i nieźle radził sobie w odbiorze. Ale to za mało, by sprawić Włochom kłopot.

Kuba: przestrzelony karny to mniejszy dramat niż gra drużyny

Jakub Błaszczykowski - 2. Rzut karny wykonał fatalnie. Wystarczyło, że Buffon położył się na ziemi i piłka wpadłą mu w ręce. Mecz zaczął dobrze, ale gasł z każdą minutą. W pierwszej połowie kilka razy efektownie przechwycił piłkę, napędzał kontry Polaków. W drugiej z minuty na minutę grał wolniej i mniej dokładnie.

Ludovic Obraniak - 2. Potrafił efektownie zagrać do Polanskiego, czy idealnie dośrodkować do Lewandowskiego z rzutu rożnego. Ale dobre zagrania przeplatał stratami. Grał chaotycznie. Po jego stracie Włosi strzelili pierwszego gola.

Sławomir Peszko - 1. Nie sprawił Włochom większego kłopotu. Niewiele wynikało z jego współpracy z Wawrzyniakiem na lewej stronie. Zabrakło dośrodkowań w pole karne. W pierwszej połowie strzelał groźnie, obok słupka. I tyle.

Szczęsny: Balotelli mnie oszukał! Winę za porażę biorę na siebie

Robert Lewandowski - 3. Napastnik Borussii w pierwszej i w drugiej połowie strzelał głową ale nie trafiał w bramkę. Większego zagrożenia dla bramki Gianluigiego Buffona nie stanowił. To po faulu na nim Polacy wywalczyli rzut karny.

Paweł Brożek - 2. Wszedł w drugiej połowie. Miał piłkę przy nodze kilka razy i podawał celnie, ale zagrożenia dla włoskiej bramki nie stworzył żadnego.

Czytaj relację Z Czuba z meczu Polska - Włochy ?

Polska przegrała z Włochami. Zobacz galerię z wrocławskiej areny Euro 2012 ?

Więcej o: