Reprezentacja. PZPN tłumaczy brak godła Polski na koszulkach kadry: Kibicom podoba się nowy logotyp...

We wtorek na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zaprezentowano nowe stroje reprezentacji Polski. Burzę wśród kibiców i dziennikarzy wywołał fakt, że koszulki pozbawione są elementu, który od zawsze kojarzył się z naszą drużyną narodową - godła Polski, orła w koronie, którego polscy sportowcy nosili na klatce piersiowej, po stronie serca. PZPN jest zdania, że umieszczenie logotypu federacji zamiast orła w koronie bardziej podoba się kibicom reprezentacji. Decyzję tą związek popiera badaniami.

A gdzie orzełek?! Zapraszamy do dyskusji na nowym fanpage'u poświęconym Euro 2012 ?

Firma Nike przedstawiła we Wrocławiu oficjalne nowe stroje meczowe reprezentacji Polski. 22 zawodników kadry Smudy zaprezentowało komplet strojów przygotowanych na Euro 2012. Według producenta strojów, koszulki i spodenki zostały zainspirowane barwami flagi państwowej, który uznano za najbardziej uniwersalny symbol narodowy. Przygotowano dwie wersje kolorystyczne: biało-czerwoną (komplet domowy) i czerwono-białą (komplet wyjazdowy). PZPN i Nike zrezygnowały jednak z naszycia na koszulki godła Polski.

Orzeł w koronie od lat kojarzył się z występami polskich sportowców na różnorakich imprezach. Broniący polskich barw piłkarze, siatkarze i przedstawiciele innych dyscyplin podczas odgrywania hymnu Polski dotykali prawą dłonią godła, który mieścił się przy sercu. Teraz jego miejsce zajęło logo PZPN. Skąd pomysł na taką zmianę?

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej są zdania, że umieszczenie logotypu federacji zamiast orła w koronie bardziej podoba się kibicom reprezentacji. Na swojej stronie internetowej PZPN podał, że zorganizował badania, według których fani reprezentacji, przedstawiciele mediów, klubów piłkarskich i wojewódzkich związków piłki nożnej, a także instytucji rządowych i sponsorów pozytywnie ocenili zmianę wizerunku piłkarzy i identyfikacji wizualnej na koszulkach.

"W badaniu opinii na temat wizerunku PZPN udział wzięło 2248 osób. Najliczniej reprezentowani byli kibice, rekrutowani do badań z grupy osób, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy kupiły bilet na mecz reprezentacji Polski. Zdecydowana większość respondentów pozytywnie oceniła nowe logotypy Związku i reprezentacji. Nowy logotyp reprezentacji bardzo dobrze i dobrze ocenia 60% kibiców, 74% przedstawicieli mediów i 67 % osób z innych środowisk." - czytamy w specjalnym oświadczeniu wydanym na pzpn.pl

A co słychać u kadrowiczów?

Maciej Rybus, Jakub Wawrzyniak i Damien Perquis nie trenowali z drużyną Franciszka Smudy podczas wieczornych zajęć przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu. - Mam problemy z przepukliną, bolą mnie mięśnie brzucha. Trwa to od miesięcy, najgorzej jest dzień po meczu - mówił obrońca Legii, który do Wrocławia dotarł razem z Januszem Golem, Marcinem Komorowskim i Rybusem dopiero we wtorek, po ligowym meczu z Jagiellonią Białystok. W trakcie spotkania urazu kostki doznał Rybus, który na wtorkowy trening w ogóle nie przyjechał. Perquis, środkowy obrońca Sochaux, również ma problemy z mięśniami, ale przeciwko Włochom powinien być gotowy do gry - czytaj cały meldunek korespondenta Sport.pl! ?

Koszulki na Euro 2012. Szczęsny: są okej, za to w spodenkach puszczają szwy! Kuba: a gdzie orzełek?

Więcej o: