Reprezentacja. Wieczorny trening bez trzech kadrowiczów

Maciej Rybus, Jakub Wawrzyniak i Damien Perquis nie trenowali z drużyną Franciszka Smudy podczas wieczornych zajęć przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu.

Euro tuż tuż! Bądź w najwyższej formie - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Trwają przygotowania do piątkowego meczu towarzyskiego z Włochami (początek, godzina 20.45), który odbędzie się na Stadionie Miejskim, jednej z aren Euro 2012. Tutaj kadra Smudy rozegra trzeci mecz grupowy, dwa pierwsze w Warszawie. - Mam nadzieję, że w stolicy wygramy oba spotkania i zapewnimy sobie awans do ćwierćfinału, a wtedy we Wrocławiu szansę dostaną rezerwowi - uśmiechał się bramkarz Wojciech Szczęsny, który wieczorem ćwiczył w parze z Łukaszem Fabiańskim, kolegą z Arsenalu.

Zajęciom przyglądali się z boku Perquis i Wawrzyniak, którzy rozciągali bolące mięśnie. - Mam problemy z przepukliną, bolą mnie mięśnie brzucha. Trwa to od miesięcy, najgorzej jest dzień po meczu - mówił obrońca Legii, który do Wrocławia dotarł razem z Januszem Golem, Marcinem Komorowskim i Rybusem dopiero we wtorek, po ligowym meczu z Jagiellonią Białystok. W trakcie spotkania urazu kostki doznał Rybus, który na wtorkowy trening w ogóle nie przyjechał. Perquis, środkowy obrońca Sochaux, również ma problemy z mięśniami, ale przeciwko Włochom powinien być gotowy do gry.

Na środę kadrowicze mają zaplanowane dwa treningi - oba na starym stadionie Śląska. Na nowym będą ćwiczyć we czwartek. Po meczu z Włochami przeniosą się do Grodziska Wielkopolskiego - w następny wtorek rywalem Polaków w sparingu w Poznaniu będą Węgrzy.

Zobacz jak polska myśl szkoleniowa podbijała inne kraje ?

Więcej o: