Reprezentacja. Szczęsny: Gra dla Polski to najlepsze uczucie na świecie

Bramkarz Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Kanonierów mówi, że nie może się doczekać Euro 2012. Dodaje też, że jest zachwycony pochlebnymi komentarzami Olivera Kahna pod jego adresem.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Szczęsny w tym sezonie zadomowił się w pierwszej jedenastce drużyny Arsene Wengera. Zaliczył również świetny występ w meczu reprezentacji Polski z Niemcami, który zakończył się wynikiem 2:2. Po tym spotkaniu chwalił go legendarny niemiecki bramkarz Oliver Kahn.

Szczęsny w wywiadzie mówi m.in. o polskiej reprezentacji. - Ciąży na nas duża presja, tym bardziej, że ostatnie wyniki nie były zbyt dobre, a nasi kibice oczekują dobrego wyniku na Euro. Ta presja jest jednak bardzo ekscytująca, szczególnie dla mnie. Nie mogę się doczekać Euro!

Polskiemu bramkarzowi nie przeszkadza, że kadra obecnie rozgrywa jedynie mecze towarzyskie: - W klubie to rzeczywiście jest różnica. Ale w reprezentacji mecze towarzyskie i te o stawkę wzbudzają u mnie podobne emocje. Gra w kadrze to najlepsze uczucie na świecie.

Szczęsny wspomina również swój udany występ w meczu z Niemcami: - To był prawdopodobnie mój najlepszy występ w karierze. Osiągnęliśmy dobry rezultat, byliśmy bliscy wygranej, ale straciliśmy gola w samej końcówce. Po samym spotkaniu nie byłem zbyt zadowolony, bo nie wygraliśmy, ale potem jak obejrzałem kilka razy powtórki, to muszę przyznać, że zagrałem dobre zawody. Ktoś mi powiedział, że komentujący to spotkanie dla niemieckiej telewizji Oliver Kahn bardzo mnie chwalił. To budujące usłyszeć pochwały od osoby, która tyle osiągnęła w futbolu. To dla mnie motywacja do dalszej ciężkiej pracy.

Więcej o: