Reprezentacja Polski. Smuda powoła Piszczka?

W piątek selekcjoner powoła piłkarzy grających za granicą na październikowe sparingi z Koreą Południową (7 października w Seulu) i Białorusią (11 października gdzieś w Niemczech). Smuda rozmawiał z trenerami klubowymi, wszyscy zgodzili się puścić piłkarzy na mecz do Seulu.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Nie wiadomo, czy zamiast kontuzjowanego bramkarza PSV Przemysława Tytonia zostanie powołany Grzegorz Sandomierski z Genku czy Łukasz Fabiański z Arsenalu. Obaj są w swoich klubach rezerwowymi.

Według naszych informacji na zgrupowanie przyjedzie Łukasz Piszczek, choć dopiero w czwartek Wydział Dyscypliny zajmie się jego odwołaniem od półrocznej dyskwalifikacji za zrzucenie się na łapówkę Zagłębia Lubin dla Cracovii w 2006 roku. Piszczek nie grał w tamtym spotkaniu.

Kolejnymi rywalami Polaków będą Włosi (11 listopada we Wrocławiu) oraz Rosja (15 listopada w Poznaniu). Jeśli Rosjanie będą musieli grać w barażach o awans do Euro 2012, do Polski przyjedzie Irlandia trenera Giovanni Trapattoniego.

16 grudnia kadra złożona z najlepszych ligowców zagra w Turcji sparing z Chorwacją, która także wystąpi w krajowym składzie.

Błaszczykowski o zawieszeniu Piszczka: żenujące, chyba ktoś załatwia prywatne interesy

Więcej o: