Reprezentacja Polski ogłosiła swój oficjalny terminarz

Korea Południowa, Białoruś, Włochy, Chorwacja oraz Irlandia lub Rosja - to rywale, z którymi reprezentacja Franciszka Smudy rozegra w tym roku mecze towarzyskie - podał PZPN.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Reprezentacja Polski rozegra w tym roku swój 10. mecz towarzyski przeciwko Korei Południowej. Spotkanie odbędzie się 7 października w Seulu na World Cup Stadium, o godzina 20:00 czasu lokalnego. 11 października reprezentacja Polski zagra przeciwko Białorusi w Niemczech, miejsca spotkania jeszcze nie ustalono.

11 listopada biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Włoch we Wrocławiu, a cztery dni później najprawdopodobniej z Rosją w Poznaniu. Mecz z Rosją uzależniony jest od pewnego awansu tej reprezentacji z pierwszego miejsca w grupie na Euro 2012. Wstępne rozmowy na temat rozegrania meczu 15.11 prowadzone są również z Irlandią, gdyby okazało się, że Rosja będzie musiała wziąć udział w barażach.

Po zakończeniu jesiennej rundy ekstraklasy, 13 grudnia, reprezentacja Polski - w składzie krajowym - wyjedzie na zgrupowanie do Turcji, podczas którego, 16 grudnia rozegra spotkanie z reprezentacją Chorwacji składającej się również z zawodników krajowych. Przeciwnik nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

W piątek 23 września Franciszek Smuda ma ogłosić nazwiska zawodników grających w klubach zagranicznych, powołanych na mecze z Koreą Południową i Białorusią. W poniedziałek ogłoszone zostaną nazwiska powołanych grających w polskich klubach.

Kto nie chce Arboledy w kadrze. Lista coraz dłuższa 

Więcej o: