Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Borek dla Sport.pl: Uwaga na niemiecki środek!

Niemcy nigdy nie grają towarzysko, ale z drugiej strony linia środkowa w składzie m.in. z Rolfesem, Muellerem, Kroosem, a ci prawdopodobnie zagrają z Polakami, jest 50-60 proc. słabsza od tej z Schweinsteigerem, Oezilem i Khedirą - analizuje tuż przed meczem w Gdańsku Mateusz Borek z Polsatu i Eurosportu, gdzie komentuje mecze Bundesligi.

Mimo że nasz rywal nie odpuszcza nawet towarzyskich potyczek, spodziewam się, że jednak dziś grać będą jedno tempo niżej. Właśnie w linii pomocy można dopatrywać się różnicy jakości na niekorzyść tych, którzy dziś zagrają. Podejrzewam, że będą to m.in.: Rolfes, Mueller i Kroos. Niewykluczone, że Mario Götze tym razem wystąpi tuż za napastnikami, bo i takiego rozwiązania może spróbować trener Joachim Löw. Wtedy Niemcy zyskają na sile ofensywnej.

Obrona? Mats Hummels to dla mnie absolutnie najlepszy środkowy obrońca Niemców, klasyfikuję go dwie półki wyżej od Holgera Badstubera. Ustawiony razem z Perem Mertesackerem, którego największym atutem jest doświadczenie, może być nie do przejścia. Obrońca Borussii Dortmund ma zaledwie 21 lat, ale niczego się nie boi, świetnie gra głową, do tego doskonale wyprowadza piłkę. Zajmie miejsce w jedenastce Niemiec na lata.

Smuda: potrafię przełamać statystyki z Niemcami - '7' to moja szczęśliwa liczba

Nasz dzisiejszy rywal nie wstawi do bramki absolutnego numeru 1, jakim jest Manuel Neuer, ale Tim Wiese jest naprawdę w fantastycznej formie, a oglądam go co tydzień. Większa dysproporcja może być w ataku, bo choć Miroslav Klose pali się do gry - w końcu brakuje mu tylko sześciu goli do osiągnięcia Gerda Müllera - to nie on, a Mario Gomez jest niezaprzeczalnym jedynakiem w tej formacji.

Jeśli jeszcze mógłbym zwrócić uwagę kibiców, to na pewno na 21-letniego André Schürrle. Jego grę w poprzednim sezonie dla Mainz można określić jednym słowem: bajka. Już zimą Bayer Leverkusen zapłacił za niego 10 mln euro, teraz przeszedł do tego klubu i jest jedną z największych nadziei niemieckiego futbolu. Takich ludzi szuka trener Löw - młodych, zwrotnych, dynamicznych. Monitoruje ich na co dzień, nie tylko w reprezentacji, sprawia, że wpisują się w jego strategię. Jeśli jeszcze spojrzymy na zupełnie młodych Niemców, którzy w kategorii do lat 17 sięgają po kolejne sukcesy, kraj ten będzie rządził w światowej piłce razem z Hiszpanią. Latami...

Błaszczykowski o koledze z Borussii: Goetze? Nie takich udawało się nam zatrzymać!

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ