Polska - Niemcy w Gdańsku. Na kogo postawi Smuda?

Dzień przed towarzyskim meczem Polski z Niemcami w Gdańsku, obie drużyny odbyły trening na PGE Arenie.

POLECAMY - Piękna PGE Arena rozświetlona jupiterami. NIESAMOWITE ZDJĘCIA!

Najpierw z murawą stadionu zapoznali się biało-czerwoni. Z twarzy reprezentantów Polski wyczytać można było powagę i skupienie przed oczekującym ich ważnym spotkaniem.

Najbardziej zasępiony był selekcjoner Franciszek Smuda, który w samotności przechadzał się po płycie boiska. Piłkarze trenowali zaś pod czujnym okiem Jacka Zielińskiego i Tomasza Frankowskiego. Asystenci selekcjonera zaaplikowali swoim podopiecznym zajęcia z piłkami, ćwiczenia rozciągające i dynamiczne, krótkie sprinty. Intensywnie trenowała również trójka bramkarzy. Na pełnych obrotach ćwiczyli kontuzjowany do niedawna Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski. Po kapitanie reprezentacji zupełnie nie było widać trudów piątkowego meczu z Meksykiem.

W zupełnie innych nastrojach niż Polacy trenowali piłkarze Joachima Loewa. Widać było po nich luz i radość po okazałym zwycięstwie nad Austrią 6:2, dającym im przepustkę na turniej finałowy Euro 2012.

Rywale biało-czerwonych swój trening rozpoczęli od zabaw z piłką, którym towarzyszyły śmiechy i głośne rozmowy zawodników. Do porządku swoich podopiecznych przywołał selekcjoner kadry, który uraczył ich kilkuminutową przemową na środku boiska. Później podzielił swój zespół na dwie grupy.

W pierwszej, pod jego kierunkiem, ćwiczyli piłkarze, którzy powinni dziś wystąpić w pierwszej jedenastce. Byli wśród nich m.in. Mario Goetze, Miroslav Klose oraz Lukas Podolski. W czasie zajęć trener Loew szczególny nacisk położył na wymiany szybkich podań i zagrania z pierwszej piłki.

Reprezentacje Niemiec i Polski trenowały na PGE Arenie Gdańsk [ZDJĘCIA]

 

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: