Joachim Loew: Wyczuwam w Polakach nerwowość

To że odesłałem trzech piłkarzy do domu nie ma nic wspólnego z lekceważeniem rywali, ale długofalowymi przygotowaniami do Euro. Wyczuwam u was nerwowość taką jaką u nas była przed Mundialem 2006, bo oczekiwania wobec gospodarza są zawsze wysokie - powiedział w Gdańsku przed meczem z Polską trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

POLECAMY - Niemcy boją się polskich kiboli. Lato: Problem jest wyolbrzymiony

Cieszymy się że jako pierwszy uczestnik [Niemcy zapewnili już sobie udział w mistrzostwach] możemy poniekąd zaczerpnąć turniejowego powietrza w Gdańsku - powiedział przed treningiem na PGE Arenie trener Niemców. - Mecz z drużyną gospodarza idealnie się w to wpisuje. Dla niektórych moich piłkarzy dla Miroslava Klose i Lukasa Podolskiego, którzy mają polskie korzenie będzie on szczególny.

Selekcjoner odniósł się też do zmian, jakie nastąpią w jego drużynie we wtorkowym meczu.

- Choć zobaczycie państwo zestawienie trochę inne od tego meczu z Austrią i nie mogę obiecać takiej ilości bramek, to motywacji moim piłkarzom nie zabraknie. To że odesłałem trzech piłkarzy do domu nie ma nic wspólnego z lekceważeniem rywali, ale długofalowymi przygotowaniami do Euro. Ci grają dużo potrzebują odpoczynku. Wszystkie decyzje odnośnie składu jeszcze nie zapadły. Ale Goezte obiecałem np. że zagra od pierwszej minuty - powiedział Loew i dodał: - Wyczuwam u was nerwowość taką jaką u nas była przed Mundialem 2006, bo oczekiwania wobec gospodarza są zawsze wysokie.

Jakie szanse mają biało-czerwoni w starciu z wicemistrzami Europy z 2008 roku? Loew wspomina mecze z Polską w kategorii trudnych.

- Mecz z Polską mają długą tradycję, pamiętamy historyczne spotkanie z 1974 roku, ciężko było w 2006 roku, ale dziś nasza drużyna jest młodsza, lepsza technicznie.

Co Loew sądzi o gdańskim stadionie?

- Stadion widziałem dopiero z zewnątrz, zrobił dobre wrażenie, przypomina mi Allianz Arenę z Monachium.

Reprezentacja Niemiec jest już w Gdańsku przed meczem z Polską [ZDJĘCIA]

 

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: