Reprezentacja. Smuda: Perquis zagra od początu

PRZEGLĄD PRASY: - Perquis? Wszystko wyjaśni się we wtorek. Na pewno zagra od początku - powiedział w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Franciszek Smuda. Mecz przeciwko reprezentacji Niemiec będzie debiutem dla stopera Sochaux. Jego partnerem na środku defensywy będzie zapewne Arkadiusz Głowacki. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Niemcy we wtorek, od godziny 20.30 w Sport.pl

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Selekcjoner reprezentacji Polski jest spokojny przed niezwykle ważnym sparingiem z Niemcami. - Bardzo, bardzo długo, właściwie całe życie czekałem na ten mecz z Niemcami, bardzo chciałem go przeżyć. Tym większy mój pech, a może szczęście, że nie mogę wystawić optymalnego składu... - mówił w wywiadzie ze Sport.pl Franciszek Smuda.

Smuda: całe życie czekałem na ten mecz z Niemcami. Tym większy mój pech

Przed meczem z Meksykiem selekcjoner wskazał aż jedenastu graczy, z których nie może skorzystać. Dzień przed spotkaniem z Niemcami Smuda ma lepszą sytuację kadrową, więc będzie mógł wystawić prawie najsilniejszy skład. - Kuba Błaszczykowski wygląda dobrze. Zresztą powiedział, że z Niemcami to i z nogą w gipsie zagra, więc nie ma żadnego zagrożenia. Z Wawrzyniakiem jest już wszystko OK., Peszko być może na wtorek będzie już w stu procentach zdrowy. Tak samo Murawski - opowiadał Przeglądowi Sportowemu Franciszek Smuda .

Na środku defensywy wystąpi Damien Perquis. Dla piłkarza Sochaux będzie to debiut w reprezentacji Polski. 27-letni stoper trzykrotnie występował w młodzieżowej kadrze Francji, ale nigdy nie udało mu się wskoczyć do pierwszej kadry Trójkolorowych. - Jakie wrażenie robi na mnie Perquis? Wszystko okaże się we wtorek. Na pewno zagra od początku. Nie wiem kto wystąpi obok niego, ale trzeba powiedzieć jednoznacznie, że w meczu z Meksykiem Głowacki rozegrał dobrą partię - powiedział Smuda.

Reprezentacja Polski trenowała w Gdańsku przed meczem z Niemcami [ZDJĘCIA]

Więcej o: