Reprezentacja Polski. Smuda: Kuba zagra z Niemcami, nawet w gipsie

Kuba Błaszczykowski dostał w kostkę, być może uszkodzona została torebka stawowa, a faulujący nie dostał za to nawet żółtej kartki. Kuba zagra jednak z Niemcami, nawet w gipsie - powiedział po remisie z Meksykiem selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Smuda: czerwoną kartkę dał nam polski sędzia! Franciszek Smuda, selekcjoner Polski:

Jestem zadowolony z zaangażowania piłkarzy. Nikt nie może nam zarzucić, że graliśmy z trzecią czy czwartą drużyną Meksyku. Mecz rozgrywany był w szybkim tempie, piłkarze starali się grać z pierwszej piłki.

Czasami na ławce trzeba bić brawo, czasami rzucić bidonem, a czasami skakać. Wspierałem w ten sposób piłkarzy, zależało mi, by piłkarze nabrali wiary w siebie. Że można przeciwnika okiwać, wyprzedzić go i strzelić. To ważne, bo na Euro 2012 wymówek nie będzie.

Nie mam nic przeciwko Małeckiemu. Dostał szansę, grał 45 minut. Nawet gdyby Kuba nie doznał kontuzji, wszedłby po przerwie. Wy też oglądaliście mecz i możecie go ocenić.

Od momentu, w którym Obraniak dostał czerwoną kartkę, na boisku było więcej agresji. Ludo dostał z łokcia i odepchnął rywala. Za to nie można dać kartki. O wykluczeniu zdecydował arbiter techniczny Paweł Gil, który powiedział to sędziemu głównemu. Kuba Błaszczykowski dostał w kostkę, być może uszkodzona została torebka stawowa, a faulujący nie dostał za to nawet żółtej kartki. Kuba zagra jednak z Niemcami, nawet w gipsie.

Tytoń, Wasilewski i Brożek zagrali dobrze.

José Manuel de la Torre, selekcjoner Meksyku:

Rozegraliśmy dobry mecz. W pierwszej połowie Polacy byli lepiej zorganizowani, w drugiej narzuciliśmy swój styl gry. Moja drużyna ma swój styl. Mimo straty gola potrafiliśmy się podnieść. Bardzo dobrze gramy zespołowo, popełniamy błędy indywidualne, dlatego będziemy nad tym pracować.

Czego dowiedzieliśmy się z meczu z Meksykiem? >

Więcej o: