Reprezentacja: Perquis: Nie chciałem wielkiej ceremonii

- To dobra wiadomość dla mnie, dla mojej rodziny. Nie kontaktowałem się z nią, bo nie miałem na to czasu - przez co spóźniłem się na trening - załatwiałem dużo rzeczy, odwiedzałem różne urzędy - powiedział o przyznaniu polskiego obywatelstwa Damien Perquis, nowy kadrowicz.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

"Damian Perquis jest już polskim obywatelem. Gratulacje Panie Damianie. :-)" - napisał w czwartek rano na Twitterze Sławomir Nowak z Kancelarii Prezydenta. 27-letni obrońca Sochaux będzie mógł grać w reprezentacji Polski. Popołudniu Perquis po raz pierwszy trenował z reprezentacją Polski. Piłkarz nie zagra w piątkowym meczu z Meksykiem, ale trener Smuda zapowiedział, że piłkarz Sochaux we wtorek z Niemcami.

- To dobra wiadomość dla mnie, dla mojej rodziny. Nie kontaktowałem się z nią, bo nie miałem na to czasu - przez co spóźniłem się na trening - załatwiałem dużo rzeczy, odwiedzałem różne urzędy, dopiero wieczorem po powrocie do hotelu sięgnę po telefon i porozmawiam z rodziną - powiedział piłkarz po treningu kadry.

- Przyjechałem we wtorek wieczorem, w środę zostałem w hotelu, papiery nie były jeszcze załatwione. Skompletowałem wszystkie dokumenty, fotografie. Nie spotkałem się z prezydentem Komorowskim. Widziałem się tylko na chwilę z ministrem chyba spraw wewnętrznych, który zajął się moją sprawą. Nie chciałem wielkiej ceremonii, wolałem, żeby to się odbyło dyskretnie. Paszport dostanę jutro - dodał Perquis.

Smuda poluje na Polaków

Więcej o: