Reprezentacja. Perquis już z kadrą i zagra z Niemcami

Damien Perquis ma już polskie obywatelstwo i od czwartku przebywa na zgrupowaniu reprezentacji. W piątek z Meksykiem nie zagra, ale jak powiedział na konferencji prasowej trener Franciszek Smuda wystąpi we wtorkowym meczu z Niemcami.

W czwartek piłkarz trenował po raz pierwszy z kadrą na stadionie Legii Warszawa. Reprezentacja szykuje się do piątkowego meczu z Meksykiem. Perquis w nim nie zagra, ale ma wystąpić w meczu z Niemcami we wtorek w Gdańsku. Smuda chce w nim zagrać w najsilniejszym ustawieniu i potwierdził, że nowy kadrowicz na PGE Arenie zagra. Perquis mógłby wystąpić na środku obrony obok Arkadiusza Głowackiego.

Mierzejewski: Jadłem śniadanie z Perquisem. On jest już jednym z nas!

Selekcjoner Franciszek Smuda czekał na Perquisa od miesięcy, liczy, że 27-letni piłkarz rozwiąże największy problem reprezentacji: środek obrony. W tej chwili trener ma tylko jednego pewnego środkowego defensora - Głowackiego.

Pradziadek Perquisa urodził się w Strzyżewku na południu Polski. Do Francji wyemigrował w latach 1920-30. Damien ma 27 lat, urodził się w Troyes, gra w Sochaux, piątym zespole ligi francuskiej. Do Polski przyjechał już kilka dni temu, wczoraj zjadł śniadanie z kadrowiczami przygotowującymi się do sparingów z Meksykiem (piątek) i Niemcami (wtorek).

Smuda poluje na Polaków

 

Po co nam loty do Azji? - narzekają podopieczni Smudy

Więcej o: