Reprezentacja. Środowy poranny trening został odwołany

Poranny trening kadry piłkarzy, który zaplanowany był na godzinę 10.30 w środę, został odwołany. To nie pierwsze odstępstwo od harmonogramu podczas pobytu w Warszawie przed meczem z Meksykiem.

Zgodnie z planem nie rozpoczęły się także zajęcia w poniedziałek. Początkowo miały się rozpocząć o godz. 10.30 na bocznym boisku Legii, ale rano w przesłanym komunikacie PZPN poinformował o przesunięciu ich na 11.00. Ostatecznie trening rozpoczął się z 60-minutowym opóźnieniem.

W środę nie odbył się wcale. Zaplanowane na 10.30 zajęcia zostały odwołane. Powód takiej decyzji wciąż nie jest znany. Popołudniowy trening odbędzie się na stadionie Drukarza.

Z Meksykiem biało-czerwoni zmierzą się 2 września (godz. 20.30) w Warszawie. Cztery dni później czeka ich jeszcze trudniejszy sprawdzian - w Gdańsku zagrają z Niemcami.

Nie przyszli do dziennikarzy

Żaden z jedenastu piłkarzy biorących udział w poniedziałkowych zajęciach nie rozmawiał z przedstawicielami mediów. Prosto z murawy udali się do szatni. W zaimprowizowanej "mixed-zonie", czyli miejscu, w którym sportowcy zazwyczaj udzielają wywiadów, było pusto. Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska próbując "ratować" sytuację, poprosiła dziennikarzy o przejście do budynku klubowego Legii. Po parominutowym oczekiwaniu okazało się jednak, że autokar z kadrowiczami odjechał do jednego ze stołecznych hoteli.

- Pierwszy trening nigdy nie jest dopięty na ostatni guzik. Takie małe nieporozumienia się zdarzają i pewnie jeszcze się zdarzą. Ja mogę tylko przeprosić, że niefortunnie wyszło. Osobiście zawsze jestem życzliwy wobec mediów. W drugą stronę nie zawsze to działa... - skomentował zdarzenie Franciszek Smuda.

Kadra zbojkotowała media, media bojkotują kadrę. 'Potraktowali nas jak bezpańskie kundle!'

Więcej o: