Piłka nożna. Kibice KKRP faworyzowani. Będą problemy z biletami?

Klub Kibica Reprezentacji Polski utrudnił zakup biletów na mecz piłkarskiej reprezentacji Polski niezreszonym w nim kibicom. Bez wstąpienia w szeregi utworzonej przez PZPN organizacji, dostać się na mecz Polaków będzie niemal niemożliwe.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Za dwa tygodnie polska reprezentacja zagra w Gdańsku towarzyskie spotkanie z Niemcami. Przeciętny kibic będzie miał problem, by zasiąść na trybunach jednej z aren Euro 2012. Faworyzowani w zakupie biletów na ten i inne mecze kadry Franciszka Smudy będą członkowie Klubu Kibica Reprezentacji Polki. Ten problem poruszył na swoim blogu dziennikarz katowickiego oddziału Gazety Wyborczej Paweł Czado.

Polanski nie zbawi kadry. Co najwyżej pomoże przeszkadzać

Zgodnie z regulaminem klubu:

"Członkostwo będzie gwarantowało pierwszeństwo . Członkowie klubu, którzy zadeklarowali udział w programie "Jedenastka: Kibicujesz - Punktujesz" będą premiowani punktami lojalnościowymi za każdy kupiony bilet.

Liczbę wejściówek możliwych do nabycia na konkretny mecz przez kibica - członka klubu określać będzie regulamin sprzedaży PZPN. Ważne - bilety te mogą być przeznaczone jedynie dla członków Klubu Kibica Reprezentacji Polski".

To oznacza, że jeśli klub przyciągnie dużą grupę zwolenników, lub po prostu kibiców zdeterminowanych do zdobycia biletu za wszelką cenę, w wolnej sprzedaży znajdzie się mała liczba wejściówek, najpewniej tych najmniej atrakcyjnych.

Poza stroną klubu wejściówki można kupić także za pośrednictwem firmy SportFive. Ta jednak oferuje jedynie bielty vipowskie w cenie 1,5 tys. zł.

- Uważam za skandal fakt, że w zdobyciu biletów na mecz reprezentacji czyli dobra wspólnego, ktokolwiek ma pierwszeństwo. Przecież wszyscy zostaliśmy powołani! - nawiązuje do kampanii reklamowej reprezentacji Paweł Czado. - Nie jestem przecież gorszym kibicem tylko dlatego, że jestem kibicem niezrzeszonym - pisze dziennikarz na swoim blogu Czadoblog ?.

Małecki: Melikson byłby olbrzymim wzmocnieniem kadry. A ja...

Nic za darmo

Wstąpienie do klubu nie jest oczywiście darmowe. Składka członkowska wynosi 32 zł (dla osób poniżej 18, roku życia 27 zł). Dodatkowo wypełnienie formularzu rejestracyjnego wymaga podania podstawowych danych. Jedną z nich jest numer PESEL, którego nie posiadają obcokrajowcy. Do niedawna strona nie przewidywała możliwości podania numeru jakiegokolwiek innego dowodu tożsamości ( więcej na ten temat czytaj tutaj > ).

We wrześniu polska reprezentacja rozegra dwa towarzyskie spotkania. 2.09 w Warszawie spotka się z Meksykiem, 6.09 w Gdańsku z Niemcami.

Ranking reprezentantów na rok przed Euro 2012

 

Po Euro 2012 reprezentacja Polski zagra z Estonią  ?

Więcej o: